Mali Lošinj je kouzelný ostrov v Chorvatsku


Pokud byste rádi navštívili Chorvatsko, ale chcete vidět víc než jen plné pláže, navštivte ostrůvek Mali Losinj. Najdete ho v severní části Jadranu a cesta trajektem, který vyjíždí každou chvíli, vám nezabere víc než hodinu.

Přestože se jedná o malý ostrůvek, má každému co nabídnout a bezpochyby si jej zamilujete.

Mali Losinj recenze

My jsme jej navštívili v rámci sportovního kurzu a nutno říct, že aktivní jedinci si na tomto ostrově určitě přijdou na své. Řada sportovních hřišť, nádherná příroda a kopce pro turistiku a čisté, klidné moře je vhodné i pro ty, kteří mají v oblibě potápění. Lesní mýtiny na pobřeží byly ideální i pro ranní jógu, pohyb a ticho přerušované jen šuměním moře vás krasne naladí na každý den.

Mali Lošinj Chorvatsko

Pláže

Jistě ale nebudete zklamáni ani v případě, že dáváte přednost opalování a odpočívání u moře. Moc písčitých ani kamenných pláží ale na ostrově nenajdete, většina pobřeží je protkaná skalami, takže je lepší si pro své pohodlí vzít na ležení raději víc než jen osušku.

Na druhou stranu, jedná se o jednu z chorvatských oblastí, které nejsou plné turistů, není těžké najít krásnou pláž, kde téměř nikoho nenajdete, opravdu si tedy můžete vychutnat klid a odpočinout si.

Zábava

Zato večer se vyplatí vyrazit do přístavů, které bývají plné barů, restaurací a muziky, často i hudebních akcí. To ocení hlavně mladí lidé, ale najde se zábava i pro rodiny s dětmi. Procházka při západu slunce s výbornou zmrzlinou vytvoří skvělý večer snad pro každého.

Mali Lošinj ostrov - Chorvatsko

Výlety

Při návštěvě určitě stojí za to i vyrazit na celodenní výlet na lodi, při kterém máte možnost obeplout si celý ostrov, zaplavat si, skočit ai přímo z paluby, pokud máte odvahu, a zastavit se v některém z městeček, které vás zaručeně okouzlí svými uličkami a najdete tam i zajímavé památky.

Mali Lošinj město - Chorvatsko

Mali Losinj je zkrátka plný nádherné přírody, magických městeček, neobvyklým klidem i možnostmi zábavy, který si zajísté získá i vás.

Ubytování Mali Lošinj

Související články:

Napsat komentář