Mallorca – ostrov, do kterého se bláznivě zamilujete


Mallorca je největším ostrovem Baleárského souostroví, je součástí Španělska a nachází se ve Středozemním moři.

Od roku 1960 se zde začíná masově rozvíjet turistika a dnes je to jedna z velmi často navštěvovaných destinací. Malorka vás uchvátí krásně blankytným mořem a dlouhými písečnými plážemi.

Zeměpisné údaje

Mallorca se nachází 180 km jihozápadním směrem od Španělska. V Baleárském souostroví se kromě ní dále nachází Menorca a Ibiza. Samotný povrch ostrova je velice rozmanitý, najdete zde hory i četná údolí. Dlouhé pláže se nachází hlavně na jihu a severovýchodě. Na jihu jsou vystavěny ty nejznámější letoviska.

Počasí

Mallorca se nachází v mírném subtropickém pásu, počasí na ostrově je v letních měsících příjemné, můžete očekávat, že bude převážně slunečno. Ostrov se hodně rozvíjí a poslední dobou na ni vyrážejí turisté i v podzimních měsících, kdy tráví svůj čas chozením po památkách nebo pěšími túrami.

Doprava

Po příletu na Mallorcu možná budete překvapeni, na jak velkém letišti jste se to ocitli. Letiště Son Sant Joan je jedno z největších letišť v Evropě, během letních měsíců na něm bývá odbaveno až 23 miliónů lidí. Po ostrově se dále můžete dopravovat buď taxíky nebo hromadnou dopravou (autobusy, vlaky). Pokud se raději válíte na pláži, vyplatí se to alespoň jeden den oželet a vyrazit do hlavního města Palma de Mallorca, které je opravdu krásné.

mallorca tramvaj

Palma de Mallorca

Hlavní město ostrova dnes má kolem 300 000 obyvatel, což je asi jedna třetina ostrova. I přes některé zásahy do krajiny, zůstalo zachováno historické centrum města. V Palmě se nachází půvabná gotická katedrála Panny Marie, bývá též označována jako La Seu a je jednou z největších katedrál Evropy.

Mallorca ostrov

Mallorca ostrov 2

Katedrála se nachází v blízkosti paláce Almudaina, který je dochovanou maurskou stavbou. Dnes je také oficiální rezidencí španělské královské rodiny.

Palma je také místem, kde to na Mallorce nejvíce žije, najdete zde plno klubů, barů a diskoték.

Pokud se chcete jen tak projít, můžete se pokochat velkým přístavem, obdivovat úzké uličky a historické domy, nebo si sednout do jedné z kaváren a restaurací.

Mallorca ostrov 3

Koupání a pláže

Mallorca je doslova ostrovem pláží. Některé z nich jsou vyhlášeny nejkrásnějšími plážemi Evropy. Díky slunečnému počasí je Mallorca vhodným ostrovem pro plážové povaleče.

Přečtěte si recenzi hotelu Beverly Playa.

Vstup do moře je většinou pozvolný, takže ideální pro rodiny s dětmi.

Mallorca je ostrovem pro všechny

Kromě válení na pláži zde můžete strávit dovolenou i aktivně. Většina moderních hotelů dnes nabízí plno sportů jako je volejbal, aerobik, tenis nebo golf. Pohoří Sierra Tramuntana je zase ideální pro horolezce. Na Mallorce si každý přijde na své, proto neváhejte, určitě si ji zamilujete i vy!

Dovolená a last minute zájezdy

Dovolená na Malorce u moře na poslední chvíli se dá pořídit levně a to i v zimě, kdy se na tento ostrov často létá na dovolenou.

Zájezdy od českých i německých  cestovních kanceláří vybírejte zde

Mallorca ostrov 4

Napsat komentář