Mamutí bobová dráha + bobovka U Slona Dolní Morava


Nejdelší bobovou dráhu v České republice najdete na Dolní Moravě. Během týdnu dovolené v této oblasti jsme ji nemohli vynechat a díky tomu najdete v článku jako vždy originální fotografie, ale také video, které rozhodně stojí za to. A v druhé části článku jsem popsal i bobovku U Slona a také doplnil videem z vlastní jízdy.

Nejdelší bobová dráha v ČR – moje video z 1 jízdy

Bobová dráha Dolní Morava parkování + ceník

Kde na Dolní Moravě zaparkovat i jak koupit lístky jsem popisoval v článku o mostu Sky Bridge, tak nahlédněte tam.

Určitě doporučuji zde navštívit i Sky Walk a pak můžete jet dolů bobovkou.

Informace

 • Délka dráhy z kopce – 3 043 metrů
 • Celková délka dráhy – 4 244 metrů
 • Převýšení – 364 metrů
 • Maximální rychlost – 50 km/h
 • Čeká na vás zde 25 zatáček i 4 zhoupnutí

Otevírací doba

Neděle, pondělí

 • 9:30 – 19h

Úterý – sobota

 • 9:30 – 21h

Mamutí horská dráha recenze

Mamutí horská dráha Dolní Morava

Bob je dvoumístný, ale pokud máte děti větší, které také podobné atrakce mají rády, pak vám doporučuji, aby jely samy. V době naší návštěvy kolem 11h v neděli dopoledne tu skoro nikdo nebyl, jen rodina s dítětem před námi, takže jsme chvíli počkali a pak šli, abychom si tu jízdu užili na 100% a nejeli „ve vláčku“ jak šneci.

Mamutí horská dráha Dolní Morava 2

V bobu je pás jako v autě, rozhodně to má svůj důvod. Ptal jsem se, jestli bob brzdí sám a pán z obsluhy říkal, že tam přece jsou brzdy. Jasně, nemůže přece říct, nebrzděte a jeďte na plno až dolů, to by se asi taky dalo, ale opravdu když to valíte naplno, tak vám přibrzďuje. Přiznám se, jeli jsme jen jednou a naplno jsem nejel, párkrát brzda byla, ale viděl jsem i lidi, kteří snad i skoro na rovině brzdili, to pak nechápu, proč tam jdou.

Pokud jste ještě nikdy na bobové dráze nejeli, bude to pro vás rozhodně šok. Sviští to neskutečně, a když už si myslíte, že jste v cíli, tak vás čeká další zatáčka. Cestou si užijete i několik skoků, takže adrenalin bude „pumpovat“ naplno. Původně jsem chtěl do mého videa dát hudbu, ale nechal jsem ho s originálním zvukem a mým autentickým komentářem, ten zážitek je prostě super a to už jsem na pár bobových drahách byl. Omlouvám se předem za některé výrazy, ale kdo jste tam byl a vydržel 3km toho sešupu se zavřenou pusu bez jediné hlášky, máte můj obdiv :D

Podívejte se na ten můj čas jízdy a spočítejte si průměrnou rychlost, jede to FAKT RYCHLE.

Bobová dráha U Slona

Na Dolní Moravě se můžete svézt i na menší bobovce, tu najdete u parkoviště P3 dole v obci.

Bobová dráha u slona

Dalo by se říct, že to je menší kopie té 3 kilometrové, jízda je taky parádní, má dost zatáček, pár skoků a taky je to fofr ta cesta z kopce. Byli jsme i zde.

Sloní bobová dráha informace

 • Délka dráhy – 1,6 km
 • Převýšení – 80 metrů
 • Maximální rychlost – 50 km/h
 • 12 zatáček, dvě 360° karusely i 2 zhoupnutí

Provozní doba

 • Denně 10 – 20h

Na rozdíl od Mamutí dráhy jsme zde byli v jiný den a navíc odpoledne cca v 16h. Sezení u restaurace bylo plné, jen 2 volné stoly byly na konci a bohužel na místě, odkud není vidět ta případná fronta a byla tak 10-15 lidí. Naštěstí se nám opět zadařilo a jeli jsme na prázdné dráze.

Jedna paní nastoupila s malým dítětěm a v polovině kopce i s ním vystoupila, takže se musela dráha několikrát zastavit, ale právě ve chvíli, kdy syn jel přede mnou a chystal se !vyrazit“ z kopce, takže kdo byl před námi, hlavně rodiny s dětmi, kteří ne vždy jedou rychle, prostě sjeli dolů a my měli volno. Čili jak vidíte, vše „zlé“ je k něčemu dobré.

Všimněte si sympaťáka z obsluhy na začátku videa, ten musí mít hodně velkou trpělivost. Sice občas zanadával, ale na některé lidi, kteří se neumí chovat a neumí číst pravidla, to prostě jinak nejde. Říkal, že přesně ten typ lidí pak píše na internetu hodnocení, já rozhodně dávám 5/5 !!! Jelo se nám parádně a za tu cenu není co řešit.

Video

Ubytování na Dolní Moravě