Mapy.cz – nejlepší turistické offline mapy do mobilu zdarma

Mapy.cz je mobilní aplikace a offline navigace do mobilu bez nutnosti připojení k internetu.  Používám je nejen při plánování tras, ale také pro vyhledávání zajímavých turistických míst. A navíc jsou zdarma.


Nejlepší turistické mapy České republiky

mapy.cz

Lepší mapy Česká republika nemá. Můžete se podívat na totožné mapové podklady na www.mapy.cz, ale pro turisty má větší význam právě mobilní aplikace, která funguje off-line, což znamená, že není být neustále připojen na internet, ale pouze mapy vybraného státu stáhnout do mobilu. A poté již stačí mít signál GPS, což v dnešní době ani v lese například není problém a hned víte, kde právě jste a zvolíte vyhledávat tipy na výlet nebo třeba rozhledny, hned uvidíte, co ještě v okolí navštívit.

Mapy.cz fungují nejen ofline, tak i online, kdy ale brzy můžete vyčerpat mobilní data.

I když já naše rodinné výlety plánuji alespoň den předem, často se nám stalo, že byla třeba rozhledna zavřená a tak jsem tuto možnost využil a navštívili jsme v okolí i místa, která původně nebyla v plánu.

Typy map

 • Turistická
 • Zimní
 • Letecká

Mapy.cz – nejlepší turistické offline mapy do mobilu zdarma Mapy.cz – nejlepší turistické offline mapy do mobilu zdarma 2

Offline mapy – zde po rozkliknutí vidíte, jaké země již máte staženy a kde nebudete potřebovat signál internetu, abyste se zdarma dostali, kam potřebujete.

Aktuálně mám staženu mapu České republiky, která zabírá v paměti mobilu 568MB a mapy Německa, ty mají 2,32GB.

Abyste stáhli vámi požadované mapy konkrétní země, stačí kliknout na volbu Mapy ke stažení a poté u vybrané země kliknout na šipku vpravo.

Mapy ke stažení

První pomoc

Nedávno do map přibyla nová funkce, kterou označuje červený křížek. Můžete vybrat volby, jak poskytnout první pomoc a to jak přímo voláním na 112 nebo vyhledat pomoc v okolí – nejbližší nemocnice nebo pohotovost. Jsou zde i obrázkové návody, pokud dotyčný např. krvácí, a vy přesně nevíte, jak postupovat, podle obrázků a pokynů zde vše zvládnete. Doporučuji toto ale prostudovat ještě před výletem.

Mapy.cz – nejlepší turistické offline mapy do mobilu zdarma 3 mapy.cz první pomoc

Super funkce, kterou asi nikdo z nás nechce využít, ale když už se něco stane, budete vědět jak postupovat.

Můj batůžek

Pokud se do aplikace přihlásíte pomocí Seznam E-mailu, lze si nastavit adresu míst, kde jste nejčastěji – Domov a práce a poté navigovat rovnou odtud. Můžete sem také ukládat místa, trasy a výlety a díky přihlášení vám zde zůstane i historie, kde jste již byli nebo co jste hledali.

Mapy.cz – nejlepší turistické offline mapy do mobilu zdarma 5

Tyto údaje je možné prohlížet i na počítači na Mapy.cz – batoh.

Vyhledávání – vyhledávač tras

Můžete hledat místo, firmu, restauraci, supermarket, ale také tipy na výlet kam o víkendu nebo například kam odpoledne na bruslení.

Mapy.cz – nejlepší turistické offline mapy do mobilu zdarma 6

Plánování – plánovač trasy

Šipka vedle vyhledávání v horní části pomůže naplánovat trasu, kdy zadáte Start a Cíl na mapě a vyberete, zda pojedete autem, na kole, na lyžích, kajaku, nebo půjdete pěšky.

Mapy.cz – nejlepší turistické offline mapy do mobilu zdarma 12 Mapy.cz – nejlepší turistické offline mapy do mobilu zdarma 11

Možností má tato aplikace mnoho, doporučuji stáhnout a prozkoumat ještě doma, protože pak se s tímto seznamovat někde v lese nebo na horách by nebylo nejlepší řešení.

Osobně tyto mapy používám již pár let, kdy ještě neobsahovaly všechny funkce, které mají nyní a řekl bych, že tam je čím dál víc užitečných vychytávek.

Mapy.cz se dají použít i jako navigace do auta, ale na toto raději používám mapy od Google.

Jako navigace pro turisty jsou ale tyto české mapy od Seznamu bezkonkurenční.

Stopař – měření vzdálenosti atd.

Nová vychytávka, která měří vzdálenost, kterou jste urazili, za jak dlouho a jakou průměrnou rychlostí. Zatím měřím pěší turistiku, ale brzy použili i na kolo a inline brusle. Vše se ukládá do „batůžku“ a toto si následně můžete prohlédnou nejen zpětně v mobilu, ale i v počítači a udělat třeba export trasy – super věcička.

Mapy.cz – nejlepší turistické offline mapy do mobilu zdarma 4 Mapy.cz – nejlepší turistické offline mapy do mobilu zdarma 9 Mapy.cz – nejlepší turistické offline mapy do mobilu zdarma 10

Kde stáhnout aplikaci Mapy.cz

Stahuj Mapy – ke stažení jak pro Apple iOS na App Store, tak i pro Android na Google Play a nechybí podpora ani pro telefony s Windows Mobile operačním systémem na Microsoft Store.

Aktualizace

Aktualizace mapových podkladů je možná jak přímo v těchto obchodech, tak i v aplikaci. Stahuje se vždy komplet balík – celé mapy konkrétního státu.

10 komentářů u „Mapy.cz – nejlepší turistické offline mapy do mobilu zdarma“

 1. Dobrý den, jak prosím mohu zadat do aplikace cíl cesty jen GPS? Nepodařilo se mi to najít. Jde to? Děkuji. iv

 2. Dobrý den Ilono, stačí u té volby „hledat místo, firmu“ zadat gps, např. Milešovka má 50.5420711N, 13.9355061E. a hned vám to najde.

 3. Dobrý den, v mobilu mi to píše, že letecká mapa není v offline režimu k dispozici. V čem může být problém? Děkuji

 4. Dobrý den Karle, pouze mapa turistická a zimní je k dispozici offline, letecká bohužel ne.

 5. mobilní telefon Nokia Lumia 530. Mám stažené mapy Rakouska a nejdou offline zobrazit. Prosím co je špatně nebo jak postupovat? Děkuji Miloš

 6. Dobrý den,
  mám problém se staženou offline mapou Irska. Při velkém přiblížení místa nebo plánované trasy se mi po cca 1 minutě objeví na mobilu černá obrazovka a mapa se sama zavře (bez uložení rozpracovaného).
  Díky.

 7. Dobrý den,
  uschová se mi v paměti každá část mapy kterou si zobrazím, i když nepoužívám přímé stahování lokací v offline mapách?

  Dííky :)

 8. Jo je to super . používal jsem to několik let , ale teď z ničho nic když totapnu tak místo mapy je jen bílo a to jsem to 5* přeinstalovávál a stahoval mapy a už fakt nevím proč to nejde -:(

Napsat komentář