Marienberg v Německu – příhraniční město s pěkným aquaparkem


Město Marienberg se nachází asi 12 kilometrů od českých hranic, vede do něho udržovaná silnice a několik autobusů denně zajišťuje spojení mezi Českem a Německem (což v aktuální covidové situaci samozřejmě neplatí). Marienberg je velice často navštěvován Čechy, především kvůli nákupům potravin, ale mnoho našich spoluobčanů sem přijíždí kvůli návštěvě aquaparku.

Co se zde nachází zajímavého

Marienberg je zvláštní tím, že jeho historická část je uspořádána do pravidelné šachovnice, má takzvaně šachovnicový půdorys. Mezi významné stavby patří například kostel Panny Marie, takzvaný Marienkirche, dále také renesanční radnice zdobící zdejší náměstí Marienbergu či brána Zschopau.

Kam za zábavou

Jak jsem již zmínila, velice žádaný je místní aquapark, nazývaný Aqua Marien.

Aquapark Marienberg Německo

Vzhledem k velké české návštěvnosti je pro nás většina nápisů přeložena a občas můžeme narazit i na české pracovníky. Aquapark Vám může nabídnout bazén plavecký, slaný, či bazén s vlnobitím. Dále dětský bazének, vodní atrakce v podobě několika skluzavek, vířivku, saunu a menší restauraci.

Aquapark Marienberg Německo 2

Byla jsem zde několikrát. Velice ráda využívám místní saunu a většinu času trávím ve slaném bazénu, který je z části bazénem venkovním – v zimě mohou otužilci využívat saunu a ochlazování ve sněhu.

Nedaleko Aqua Marien můžeme najít menší nákupní centrum, kde se můžeme občerstvit typickým německým Bratwurstem, což je bílá klobása, která je často podávána v housce. Kdo si na tomto pokrmu nepochutná, může navštívit například pekařství.

Nákupy

Mnoho Čechů vyjíždí do Marienbergu výhradně za nákupy, oblíbeným obchodem je Kaufland. Každý si zde přijde na své. V poměrně malém městě nalezneme několik obchodů s oblečením, doplňky do domácnosti, zahradnickými potřebami, potravinami, či obchod se sportovním vybavením.

V zimě probíhají na marienbergském náměstíčku překrásné Vánoční trhy, na kterých si můžeme zakoupit krásnou německou vánoční výzdobu. Ta je v mnoha případech vyráběna ručně. Mezi nejkrásnější kousky patří adventní svícny či vyřezávané postavičky.

Související:

Tropical Islands je aquapark v Německu u Berlína