Mauricius – nádherná exotická dovolená


Pokud toužíte po exotické a nevšední dovolené, je Mauricius volbou číslo jedna. Tento exotický ráj má pro každého něco. Pokud máte srdce dobrodruha, bude pro vás Mauricius splněním nejtajnějších snů, protože na pěších túrách po národním parku Black River Gorges si budete připadat jako Indiana Jones, ale i milovníci luxusu si zde přijdou na své.

Radost jim udělají nejenom čisté pláže, ale i nadstandardně vybavené hotely, které poskytnou kvalitní zázemí i pro ty nejnáročnější cestovatele.

Kam hlavu složit aneb ubytování a hotely na ostrově Mauricius

Na ostrově je nespočet úchvatných hotelů, které nabízejí kvalitní zázemí, ve kterém si budete připadat jako VIP host. My si zvolili hotel Beachcomber Le Mauricia, který se řadí mezi ty levnější. Ovšem nemějte strach. I přes fakt, že je oceněn „jen“ čtyřmi hvězdičkami, vás uchvátí svou nebývalou nádherou a luxusem. V horkých dnech, tedy pokud se nevydáte někam za spotem či přírodou, jistě oceníte jeho prostornou soukromou pláž s připravenými pohodlnými lehátky i slunečníky z proutí, která vám leží doslova pod okny a nabízí příjemné koupání v azurovém Indickém oceánu.

Pokud mořské vodě zrovna neholdujete, ale přece jen byste se chtěli zchladit, je pro vás připraven hotelový bazén i s výhledem na Indický oceán, který je na Mauriciu standardem.

Naprostou samozřejmostí je i bar s restaurací, který se nachází hned vedle a nabízí široký sortiment míchaných nápojů. Jestliže nemáte na koupání chuť, určitě se projděte v hotelových zahradách, které jsou vskutku svěže vytvořeny a stylizovány ve stylu čínských zahrad s prvky indické kultury. Pokud holdujete sportu, jsou pro vás k dispozici tenisové kurty, začátečníci jistě rádi využijí možnosti si zaplatit zkušeného instruktora, nebo si zahrajte volejbal na hotelovém hřišti. Využít můžete i hotelové posilovny či sauny, nebo si dopřejte příjemnou relaxaci v hotelových lázních.

zájezdy

Ve večerních hodinách vás u večeře, která je zde řešená formou rautu, potěší exotické tanečnice v pestrobarevných kostýmech a myšleno je zde i na zapřísáhlé sovy, kterým by mohl chybět noční život.

mauricius dovolená 5

mauricius dovolená 1

mauricius dovolená 2

mauricius dovolená 3

mauricius dovolená 4

mauricius dovolená 6

mauricius dovolená 7

Hurá za dobrodružstvím

Invia Mauricius

Kdo nenavštívil národní park Black River Gorges, jako by vůbec nebyl na Mauriciu. K vidění je tu toho tolik, že by to vydalo na jeden samostatný článek a pořád by nebylo všechno popsáno. Kromě toho se jedná o velice dobrodružný a nevšední zážitek, který si rozhodně nemůžete nechat ujít. S průvodcem se totiž vydáte do deštných pralesů, kde budete muset čas od času slézat po stromech, pevná obuv je naprostou nutností.

Čtěte další recenze exotických dovolených

Deštný prales nabízí mnoho k vidění od papoušků, přes mauricijské želvy až po rozpustilé makaky. Rozhodně musíte navštívit ptačí rezervaci Rivulet Terre Rouge Estuary, kde můžete pozorovat velice vzácného holuba růžového. Black River Gorges vás, kromě bezpočtu vodopádů a úchvatných kaňonů, překvapí i zajímavým přírodním úkazem s názvem Chamarel, neboli sedmi barevná země, která je výsledkem vulkanické činnosti.

mauricius dovolená 8

mauricius dovolená 9

mauricius dovolená 10

Jistě vás také zajímá, kde leží ostrov ostrov Mauricius na mapě, abyste věděli, kam přesně vyrazíte. Podívejte se, kde leží Afrika, vpravo je Madagascar a vedle něj hned Mauricius, v Indickém oceánu. Počasí a teploty jsou zde po celý rok zárukou slunečné příjemné dovolené.

mauricius dovolená 11

mauricius dovolená 12

Trocha historie

Toužíte-li se Mauriciu dozvědět více, je dobré navštívit jeho hlavní město Port Louis a město Moka, kde naleznete dvě historické budovy La Réduit a Eureka, které byly pečlivě zrekonstruovány. O historii tohoto státu se nejvíce dozvíte v historickém muzeu, které se nachází ve městě Mahébourg.

mauricius dovolená 13

Spot mimo hotel

Mauricius ale není nádherná fauna a flóra. Na své si zde přijdou milovníci vodních sportů. Můžete si zde vyzkoušet potápění či surfování, zvláště pak vlny v Tamarinské zátoce stojí za to, a nestyďte se, pokud jste na tom nikdy nestáli, i na tyto sporty se zde najdou zkušení instruktoři. Pokud ale raději svůj čas trávíte golfem, můžete využít jedno z mnoha golfových hřišť, která rozhodně nezklamou ani zkušené profesionály.

zájezdy

Mauricius je jedním slovem úžasný a i když se nejedná zrovna o nejlevnější dovolenou, je tento ráj na zemi stále více vyhledáván turistickými nadšenci i lidmi, kteří touží po klidné dovolené plné nevšedních zážitků a není se čemu divit, vždyť Mauricius je jedním z nejkrásnějších míst na zemi.

mauricius dovolená 14

Důležité odkazy:

Další recenze hotelu La Mauricia

Mauricius dovolená

Letenky na Mauricius

Ubytování na ostrově Mauricius

Google mapa

Napsat komentář