Medvědárium Beroun – tip na výlet pro celou rodinu

Městské medvědárium v Berouně je taková minizoo, kde najdete ale jen medvědy. Což ale vůbec nevadí, protože to je příjemná procházka jen kousek z centra města a navíc můžete navštívit i nedalekou rozhlednu.


Parkování

V Berouně zaparkujete celkem snadno, o víkendu úplně. V sobotu lze zaparkovat od 13h zdarma a v neděli po celý den. V ulici vedle obchodu Billa je míst dost.

Kudy k Medvědáriu

Pokud vás zajímá, kde v Berouně mají Medvědárium, pak čtěte dále. Nejkratší cesta vede od výše zmíněného obchodu, přejdete hlavní silnici a jdete do kopce.

Po chvíli dojdete k ukazateli, který vás nasměruje. Projdete kolem dětského hřiště a za ním je výběh medvědů. Jsou to ti samí, které jste mohli vidět jako malé ve Večerníčku „Méďové“. Nejsou tady 3, ale už jen dva medvědi – Matěj a Kuba.

Otevírací doba a ceník

„Otevřeno“ je po celý rok a vstupné se neplatí.

Obešli jsme Medvědárium kolem dokola, ale asi se jim moc nechtělo ven, takže jsme si jen přečetli informace na vyhlídkovém místě a posvačili na lavičce u hřiště.

TIP: Kam na výlet ve Středních Čechách i v okolí Berouna.

Foto medvědů výše je jen ilustrační.

Poté jsme šli na rozhlednu Městská hora, která je na tomto kopci také. Berounsko a jeho okolí je na výlety jako stvořené.

Ubytování Beroun

Fotogalerie

Napsat komentář