Medvědi od Kolína a procházka městem


Na dovolené v Poděbradech jsme vyjeli na dva výlety – do Kutné Hory s památkami UNESCO a do Kolína. Prohlídku města jsme chtěli začít u medvědů.

V Turistickém informačním centru v Poděbradech nám ochotná děvčata poradila, že máme osobním vlakem dojet do stanice Kolín-Zálabí. Na jedno doptání dojdeme na konec Okružní ulice a jsme u medvědů a památníku se známým sloganem „Pojďte, pane, budeme si hrát.“ Stojí v malém parčíku na břehu Labe.

Medvědi od Kolína

Procházka Kolínem

Po lávce pro pěší přecházíme řeku a sestupujeme na Kmochův ostrov s amfiteátrem a bustou slavného rodáka. U majáku a přístaviště stojí plochá socha dalšího rodáka – fotografa Josefa Sudka.

Josef Sudek - Kolín

Pro mladší generaci je na ostrově discgolfové hřiště s mobilními koši na disky. Lávka končí spirálovitou estakádou přes železniční trať, právě projíždí pendolino.

Pendolino v Kolíně

Kolem opravované sokolovny a Základní umělecké školy Františka Kmocha míříme do centra.

Kmochova ZŠ Kolín

V ulici Na Hradbách za 20 Kč vcházíme do židovské synagogy, mají zapůjčeného Golema.

Golem v muzeu v Kolíně

V Íčku na Karlově náměstí nám doporučí jít na oběd do restaurace Stoletá v Kutnohorské ulici. U stolu, kde sedával Mikoláš Aleš, si objednáváme 2x medailonky z vepřové panenky s černou čočkou a cuketou, s plzní za 300 Kč. Před některými domy jsou na chodníku pamětní kameny jako vzpomínka na oběti holocaustu, zatím jich je 66.

Pamětní kameny - Kolín

Kolem divadla míříme k obchodnímu centru Futurum, za ním je hlavní nádraží autobusové i vlakové, vracíme se do Poděbrad.

OC Futurum Kolín

Související:

Napsat komentář