Minulý rok ke konci června jsem navštívila Medvědí soutěsku v Rakousku. Sice cesta byla dlouhá, ale uteklo to rychle. Je to snad jeden z nejkrásnějších koutů Štýrska. Čeká na vás plno turistiky.

Medvědí soutěska v Rakousku

První výšlap absolvují všichni společně s průvodcem. Ve skalnatém kaňonu na vás čeká 164 lávek, žebříků a můstků, které vedou podél tůní a vodopádů. Výšlap je bezpečný. Ačkoli v podstatě „pochodujete“ po lávkách, pod nimiž nádherně hučí vodopády, je to zcela bezpečné. Tato trasa po žebřících je jednosměrná. Pokud byste se cítili unavení, tak jsou tam zřízena malá odpočívadla. Trasa je dlouhá 1300 m. Čeká vás 24 bouřlivých vodopádů (sice mě z toho bolely uši, ale bylo to krásné). Celý výstup trvá asi 2,5 h. Na konci první části je krásná hospůdka Guter Hirte, já si dala polévku s knedlíčkama (knedlíčky byly velké, a takové „divné“) a druhé jídlo byl malinový řez, a ten byl naprosto výborný, ale stálo to 80kč. Taťka si dal knedlíky se zelím a párkem, které stály kolem 200kč a ty párky byly naprosto obyčejné, takže zklamání. Takže pokud půjdete do této hospůdky, tak doporučuji malinový řez!

Náš tip: Hledáte ubytování v soukromí? Na stránkách Booking.com si vybere každý.

Další trasu můžete absolvovat buď s průvodcem nebo sami. My jsme se rozhodli že půjdeme sami. Kdo si netroufá na těžší skalnatou trasu, můžete zvolit tu jednodušší, kde se jde po louce a pastvinách. Zde máte možnost vidět něco typického pro Rakousko – krávy. Já jsem byla u těch krav a nemohla jsem se od nich odtrhnout, protože byly tak roztomilé :D

Provozní doba Medvědí soutěsky

1.květen – 31. říjen od 7:30 do 16 hodin

Vstupné

Cena vstupného je 3,5€ / osoba

Medvědí soutěska - krávy

Obě cesty končí u jezera Teichalmsee. Z Mixnitzu ke Guter Hirte překonáte výškový rozdíl přes 700m, dále na vrchol Hochlantsch až 1270m. Na vrcholu Hochlants u křížku (pokud k němu úspěšně dorazíte) se může turista zapsat do knihy horolezců :)

Přečtěte si: Informace z výletu autobusem na Medvědí soutěsku v roce 2018.

U jezera Teichalmsee na vás čeká „trojská“ kráva. Je tu i další hospůdka, kde jsme si dali pivo a Coca-colu. Coca-Cola stála kolem 80 korun.

Kousek od „trojské“ krávy se nachází obrovská vývěska s podrobnou mapou, kde se můžete podívat, jakou trasu jste ušli.

Pokud vás zajímá i Orlí hnízdo, pak si přečtěte náš další článek Dovolená v Rakousku.

Pokud se rozhodnete tento výlet absolvovat, doporučuji květen-srpen. Velmi důležitá je pohodlná a bezpečná obuv. Pamatuji si, jak nám průvodce říkal, že tam jela jedna paní, a po 15 minutách nemohla. Tak kdo se na to necítíte, tak radši nejeďte. Své osobní věci si vemte radši do batohu, který budete mít na zádech. Teď to nejdůležitější – nezapomeňte si doma foťák!! Byla by to věčná škoda.

Neváhejte a navštivte Medvědí soutěsku. Snadno se tam dostanete s každou cestovní kanceláří, a ti odvážnější určitě i autem. Budou vás možná bolet nohy, budete unavení a vyčerpaní, ale stojí to za to! Nezapomenutelný zážitek!!

Mnoho z Vás hledá tuto turistickou atrakci pod názvy jako medvědí stezka rakousko, medvědí soutězka, medvědí stezka štýrsko, medvědí stezka, ale opravdu správně je to, co je v názvu tohoto článku. Německy se jmenuje Bärenschützklamm.

Rakousko dovolená a ubytování – hotely, apartmány, pensiony, kempy

Vybrat ubytování si můžete zde.

rezervujte ubytování

Často se sem jezdí na jednodenní zájezd.

Rakousko mapa a počasí

Mapa Rakouska

Předpověď počasí v Rakousku

Webkamery online

Wikipedie

Letní dovolená v Rakousku v Alpách se dá prožít u jezera nebo ji strávit tím, že navštívíte lázně. Rakousko nabízí pro každého něco.

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •