Medvědí soutěska v Rakousku a vrchol Hochlantsch


Medvědí soutěska v Rakousku ve Štýrsku je oblíbeným místem nejen zdejších turistů, ale i zájezdů všech sousedních států včetně České republiky. V době našeho zájezdu mělo společnou cestu přibližně sedm dalších autobusů nejen z Čr.

Zájezd Medvědí soutěska autobusem

Všechny zájezdy měly stejný plán – autobus vyloží turisty v městečku Mixnitz (přibližně 30 km severo-západně od Štýrského Hradce), které slouží jako začátek cesty k soutěsce (cca 420 m.n.m.) Autobusy následně přejedou na velké parkoviště u jezera Teichalmsee, čímž poskytnou turistům možnost dvou cest na celodenní procházku. Zájezd je jednodenní, vše se dá v pohodě stihnout.

Medvědí stezka Rakousko

Tato kamenitá rokle, kterou můžete hledat též pod původním názvem Bärenschützklamm, se nachází v rakouské spolkové zemi Štýrsko.

Otevírací – provozní doba

  • 1. května – 31. října
  • 7:30 – 16h

Vstupné – ceník

  • Dospělí – 3,5€
  • Děti 6 – 16 let – 2,8 €
  • Děti do 5 let zdarma

Trasy

Vstup do Medvědí soutěsky – stezky je od nádraží v Mixnitz přibližně 3,3 km cesty, při které je třeba zdolat asi 330 výškových metrů. Po zaplacení vstupného (3,5 €) už nic nebrání vstoupit do úžasného přírodního úkazu, který vytvořila říčka Mixnitzbach protékající skrze skalnatý masiv. Divoký tok řeky zde vytvořil sérii vodopádů, průrev a tůněk. A lidé k tomu vytvořili sérii více než stopadesádi žebříků a lávek, vedoucí skrze toto přírodní dílo tak, že se až tají dech.

Cesta je logicky jednosměrná proti proudu toku, a vzhledem k návštěvnosti je zde tvoří had turistů. Naštěstí se však fronta stále pomalu posunuje, takže se příliš nečeká a je čas k pořízení fotografií. Vlastní průchod soutěskou je dlouhý 1300 m, při kterých se musí nastoupat až do výšky 1220 m.n.m. (převýšení cesty je cca 470 m). Ukončení stezky je u rozcestí, u kterého se nachází i chata s občerstvením.

Čtěte: Další článek o Medvědí soutěsce v Rakousku.

Na rozcestí jsme měli dvě možnosti, jak se dostat k jezeru Teichalmsee. Náročnější z nich vedla severním směrem přes vrchol Hochlantsch, mírnější pak horu obcházela, a obě cesty se následně scházejí těsně před jezerem. Počasí nám přálo, síly jsme stále měly, tudíž jsme se vydali směrem k vrcholu, který měří 1720 m.n.m. (čekalo nás tedy dalších 500 výškových metrů). Široká štěrková cesta postupně přecházela v lesní pěšinu a posléze ve skalnatý masiv. Čím více jsme se přibližovali k vrcholu, tím více se otvíral výhled na údolí po západní straně.

Na vrcholu Hochlantsch je vztyčen mohutný dřevěný kříž deska s popisem výhledu.

Mnoho času na kochání však nebylo, jelikož se rychle zatáhlo a začalo nám pršet. Na cestě k jezeru Teichalmsee nás celou dobu doprovázel vytrvalý déšť. Naštěstí jsme měli v autobuse suché převlečení a při cestě jsme si odpočinuli.

Věřím, že vás tato recenze z června 2018 (kdy jsme zde byli) přesvědčila, že rakouská Medvědí soutěska je nádherné místo a třeba se také brzy vydáte na poznávací výlet do tohoto kaňonu.

Ubytování v okolí

Fotogalerie

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář