Messonghi Beach hotel Korfu – jaká zde byla dovolená s dítětem

Vybrat ideální dovolenou s malým dítětem může být velmi náročné. Každý rodič se snaží zvolit takovou, aby byla pro dítě co nejpříjemnější a pro rodiče co nejméně vyčerpávající. To byl i náš plán a zněl jasně: Zážitek, který bude stát rozumné peníze a syn se vyřádí.

Samozřejmě tohle nebylo jediné kritérium, podle kterého jsme hotel vybírali. Proč jsme se nakonec pro tento resort rozhodli? Co nás příjemně překvapilo a co na druhou stranu zklamalo?

Proč právě hotel Messonghi Beach (GR)?

Doba trvání letu

Požadavkem číslo jedna byla především doletová vzdálenost na ostrov. Cesta na Korfu z Prahy i z Brna trvá cca 2 hodiny, což je pro rodinu s dítětem, které ještě nikdy v letadle neletělo, pro začátek dostačující. Kdybychom cestovali déle, hrozí zde možnost, že se syn začne nudit a cesta na odpočinkovou destinaci nezačne úplně nejlépe.

Transfer na ubytování

Po příletu nastává další přesun, a to přímo na vybraný hotel. Messonghi Beach se nachází cca 20 kilometrů od letiště, což na první dojem nezní jako úplná katastrofa. Nenechte se ale zmást – i tak jsme autobusem cestovali skoro hodinu.

Pláž

Další podmínkou, která pro nás byla klíčová, bylo mít hotel přímo na pláži. Nevím jak ostatní, ale my si nedokázali (a ani nechtěli) představit, že bychom museli každý den absolvovat náročnou cestu na pláž, přičemž bychom s sebou museli brát všechny důležité věci, včetně hraček.

Stravování

Patříme mezi ty šťastnější rodiče, syn je velký jedlík. Proto jsme se rozhodli pro variantu all inclusive. To hotel splňuje. Z vlastní zkušenosti můžeme říci, že nabídka jídla je poměrně velká. Je zde široký výběr masa, příloh, zeleniny i ovoce a vše je průběžně doplňováno.

Co ale považuju za výhodu, je dostatečný počet dětských jídelních židliček, které jsou volně v restauraci k dispozici. Za celý týden se nám ani jednou nestalo, že bychom neměli syna kam posadit.

V těsné blízkosti pláže se navíc nachází i bufet a bar, takže jsme se nemuseli s dítětem nikam pro občerstvení přesouvat.

Korfu Messonghi Beach recenze

Pokud máte dítě klidnější, klidně můžete vybírat z menších rodinných hotýlků, ale pokud máte doma divokého raracha, který potřebuje hodně prostoru k pobíhání sem a tam, je trefou do černého právě Messonghi Beach.

Zázemí pro malé děti

Ať je den vhodný k tomu pobývat jen tak u moře, nebo večer a chcete zabavit dítě, zde můžete obojí. V areálu se nachází dětské hřiště, dětský bazén se skluzavkou, dětský koutek, (kvůli situaci spojenou s covid-19 bohužel uzavřen), tobogán a herna, kde se vyřádí všichni. V rámci herny si můžete zaplatit i malé čtyřkolky na kterých mohou ratolesti dovádět. Poplatek na 20 minut jízdy je cca 3 €.

Z čeho jsem ale byla velmi nemile překvapená, byl poplatek za tobogán. Opravdu si přesně nevzpomenu, kolik € si za to účtovali, ale mám tušení, že to bylo cca 7€ na týden.

Dětský bazén Messonghi Beach hotel Korfu

Jaké byly pokoje?

Co se týče ubytování, v tom jsme měli trošku smůlu. Při koupi zájezdu jsme si zaplatili za „lepší“ pokoj, který měl být prostornější a s lepším výhledem. Také jsme si vyžádali dětskou postýlku. Tu jsme dostali v perfektním stavu. Byla čistá, nikde nebyla roztrhaná a ani flekatá. To stejné pokoj – opravdu všude perfektně uklizeno. Měli jsme obrovský balkon a výhled byl opravdu nádherný, přímo na moře a hory, ale poloha pokoje nebyla úplně dobře zvolená.

Problém spočíval v tom, že jsme bydleli přímo v hlavní budově. To nám první den přišlo jako úplně fantastické, jelikož jsme to měli všude opravdu kousek – do restaurace, na recepci, do obchodu i k baru. Večer jsme už ale změnili názor. Přímo pod balkony se totiž každý večer konal dlouhý a velmi hlasitý animační program, a to každý den, včetně víkendů do pozdních večerních hodin.

Pokud máte malé dítě, tato okolnost vám dokáže zaručeně dovolenou znepříjemnit nejen z důvodu, že se vám nedaří dítě uspat, ale i kvůli tomu, že jsme museli mít dveře od balkonu zavřené což se rovnalo tomu, že bylo v pokoji nesnesitelné dusno (klimatizaci jsme kvůli synovi vůbec nezapínali), jinak se hluk nedal vůbec vydržet a nebylo slyšet vlastního slova.

Ke konci pobytu jsme řešili prodloužení check-outu. Letěli jsme domů pozdě večer, transfer z hotelu byl naplánován na 20. hodinu, ale odbavení mělo samozřejmě proběhnout dopoledne. Na recepci nám po naší žádosti prodloužit odbavení vyhověli za poplatek 30 €.

Messonghi Beach hotel Korfu

Pláž a moře

Jak jsem výše zmiňovala, pláž u hotelu pro nás byla nutností. Byla písčitá, ale nacházelo se zde i hodně kamínků, které byly pro chůzi opravdu nepříjemné, a to i ve vodě – proto je lepší s sebou na dovolenou zabalit i boty do vody. Velkým pozitivem na druhou stranu bylo, že zde nebyly žádné vlny, takže pro malé děti a skotačení ve vodě značka ideál.

Moře u Messonghi Beach hotelu na Korfu

Dovolená bez potíží?

K dovolené patří bohužel ale i okolnosti, na které ne vždy jsme připraveni. V našem případě se to bohužel neobešlo bez lékařské pomoci, a to rovnou dvakrát. V prvním případě syn upadl a ošklivě si poranil nos. Naštěstí jsme měli výbornou paní delegátku, která nám poradila, co a jak při takové komplikaci dělat.

Další setkání se opakovalo hned druhý den, kdy syn dostal vysoké horečky a po opětovné komunikaci s delegátkou k nám ochotně poslala doktora přímo na pokoj. Vše se obešlo bez problémů, protože lékař byl sice Řek, ale mluvil plynule anglicky, a dokonce uměl i pár slov česky.

Jestli bychom hotel navštívili znovu? Proč ne. Nejsme nároční klienti a dovolenou jsme si užili i přes různé peripetie, co na nás číhaly. Určitě bychom ale zvolili jiný typ ubytování. Syn byl z dovolené nadšený, byl poprvé u moře a ze všeho měl hroznou radost. A jako všichni rodičové řešíme především potřeby a pocity dítěte než naše osobní preference.

Dovolená v Řecku – koupit zájezd