Město Bechyně – tip kam na výlet i se psem


Máme pro Vás dokonalý typ, kam vzít svého mazlíčka na výlet! V Bechyni můžete chodit na procházky, nebo, pokud vydrží okolo hodinky v náručí, či v přepravní tašce, může s vámi navštívit i zámek!

Město Bechyně

Leží v Jihočeském kraji a je to klidné, lázeňské město se spoustou kulturních, technických i přírodních památek. Pokud rádi cestujete vlakem, můžete jej využít i se svým miláčkem. Po cestě pouze musíte dodržovat to, že pejsek by měl být na klíně, nebo na zemi. Vede sem jedna jediná trať, a to sice z Tábora. Jedná se o první elektrifikovanou železnici, kterou v počátku minulého století zbudoval český vynálezce František Křižík.

Těsně před městem samotným pak jede vlak po mostu „Bechyňská duha“, který je zvláštní právě díky tomu že po něm jezdí vlak. Jezdí totiž po úseku, po kterém jezdí i auta.

Po vystoupení z vlaku se ocitnete jen kousek od lázeňského parku, který je vhodný pro klidné procházky, či posezení na lavičkách v něm. Nad parkem se pak nalézá rybník Trubný. Tam se Váš pejsek může s klidem vykoupat.

Dlouhou Libušinou ulicí se pak dostanete na náměstí TGM, zde je hned několik restaurací. Na oběd doporučuji restauraci Protivínku. Svůj název dostala podle piva, které se do tohoto hostince dováželo právě z Protivína. Psy malé i velké rádi uvítají, dokonce pro ně můžete zakoupit speciální místní pamlsky.

TIP: Hrad Strakonice najdete v srdci města

Po obědě můžete sejít do spodní části náměstí do turistických informací, odkud začíná většina prohlídek po městě včetně prohlídky zámku. Tam s vámi pejsek smí, pokud bude po celou dobu v náručí. Pokud máte ale většího rafana, v infocentru vám jej rádi a ochotně pohlídají, věřte že dostane nejlepší možnou péči. Do Františkánského kláštera pak bohužel zvířata nesmějí vůbec, není ale problém opět využít hlídání na informacích. Dobrá zpráva je, že jej pak můžete vzít na procházku do klášterní zahrady.

TIP: Do Chorvatska se psem. Na co si dát pozor a co si pohlídat

Krásná procházka je pak dolů po bechyňských schodech, vedle již zmíněného kláštera, dolů k řece. Zpět do města pak můžete zvolit kratší cestu okolo zámku na náměstí, nebo pokračovat přes dolní most po naučné stezce „Bechyňské vyhlídky“. Ta vás zavede zpět na nádraží, odkud můžete vyrazit domů. Pokud tedy máte v nejbližší době volný víkend, zauvažujte nad Bechyní.

PS: Jeden den je na návštěvu tohoto města málo.

Fotogalerie

Ubytování v Bechyni

Kam dál v okolí:

Napsat komentář