Město Bern, to je švýcarský klenot

Plánujete, že strávíte víkend v zahraničí? Navštivte Švýcarsko a město Bern, který díky svému historickému centru, krásné přírodě a lokaci města, byl uznán jednou z památek UNESCO již v roce 1983.


Bern památky

Bern město - Švýcarsko - most

Bern vyniká krásným historickým centrem, ve kterém můžete najít například Federální palác, který je zajímavý svou renesanční architekturou a tryskajícími fontánami před ním.

Bern město - Švýcarsko - federální palác

Mimo to v centru narazíte na orloj Zytglogge, který kdysi sloužil jako hlavní brána do města. Momentálně orloj slouží jako atrakce pro turisty, kteří vyčkávají na to, až se každou hodinu na orloji objeví chodící figurky.

Bern město - Švýcarsko - orloj

V centru také dále najdete gotickou katedrálu Münster neboli Katedrálu Sv. Vincenta postavenou v 16. století a tympanon znázorňující poslední soud z Bible. Pokud si budete chtít odpočinout narazíte na mnoho parků, z nichž je asi nejhezčí zahrada Rosengarten, kde jsou vysazeny stovky různých druhů růží a dalších okrasných květin. Z této zahrady se můžete pokochat krásným výhledem na historické centrum.

Bern zajímavosti a kuriozity

Rozhodně se nezapomeňte podívat na BärenPark, což je něco jako místní kuriozita. Jedná se o výběh v centru města, ve kterém se nachází medvědi, kteří jsou symbolem města a nachází se dokonce i na erbu města Bern. Pokud se chystáte do Bernu v létě, odpočinek a ochlazení vám poskytne řeka Aare, která je unikátní díky své azurové barvě a čistotě vody. Řeka slouží jako atrakce pro turisty a místní, kteří ji využívají jako koupaliště v horkých dnech. Milovníci přírody si mohou udělat výlet na horu Gurten, která se nachází hned za městem. V při procházce na horu se můžete pokochat zachovalými švýcarskými chaloupkami a tradičním švýcarským skotem. Nahoře vás bude čekat rozhledna, která skýtá nádherný výhled na celé město a jeho okolí.

Bern je město, které si rozhodně zamilujete díky svému dochovanému historickému rázu, přírodou na dlani a příjemné atmosféře, ze které se vám nebude chtít odcházet.

Ubytování v Bernu ve Švýcarsku

Související:

Napsat komentář