Město Callela ve španělské Costa del Maresme


Nemálo nocí člověk sní o lákavé dovolené u čistého, průzračného moře, v pohodlném hotýlku a přesto za slušné peníze. Lidé jsou ale různí, někteří mají přehnané nároky, jiní by klidně přespali pod širákem v parku, kdyby to bylo možné.

Schůdných alternativ příjemné dovolené je ale čím dál více, a tak kromě španělských ptáčků lze obdivovat také přímo Španělsko osobně…

Co vás dostane

I když cestování autobusovou dopravou mnohé nenadchne, pro řidiče z povolání a pro nenáročné je cesta díky dobře vybranému, spolehlivému a rychlému dopravci úplně bezproblémová. Potěšujícím bonusem je však hlavně vlastní cíl cesty, v našem případě přímořské město Callela, hlavní středisko lokality známé jako Costa del Maresme, a hotel International, ležící bezprostředně v řadě u hlavní pláže. Přijet a vidět široké, nepřeplněné pláže, modravé moře s opravdovými vlnami je pro začátek to nejlepší, co můžete obdivovat.

španělsko callela

Španělsko Callela 1

Město Calella je jako ze škatulky

Pohodlný a čistý hotel, nabízející i velmi bohatou polopenzi a koupání ve vlastním hotelovém bazénu splnil naše očekávání.

Zajímají vás další recenze hotelů v této turistické oblasti?

Španělsko Callela hotel International

Velmi okouzlující jsou pak večerní či noční vycházky městem, které má své kouzelné historické centrum, jež v noci ožívá. Nesčetně diskoték, restaurací, nočních klubů vás nenechá v noci jen tak spát. Ve dne láká turisty i domorodce obrovské tržiště a samozřejmě i moře, které je spolu s místními plážemi díky čistotě oceněny Modrou vlajkou. V dosahu je ke koupání také několik romantických malých pláží, tam zájemci o klid naleznou kýžené soukromí.

V Callele nuda nehrozí

Nákupy ohromí hlavně ženy, protože lákadel všeho druhu je všude dost a dost. Z restaurací jsme si zamilovali Western Restaurant aneb po našem U papouška, který skutečně mluvil, jenom jsme mu rozuměli o něco méně, než naší nové dánské přítelkyni. Ovšem adrenalinový zážitek byl ze dne, kdy moře promlouvající velmi vysokými vlnami málem pohltilo muže neznámého původu, který se začal topit. Bleskový zásah pobřežní hlídky a zdravotníků byl lepší, než mnohé scény z filmu. Všichni sotva dýchali, když na vlastní oči zažívali záchranu lidského života, včetně svižné akce televizního štábu, který vše bravurně dokumentoval.

Western Restaurant U papouška

Výlety do okolí

Osmnáctitisícové město v Katalánsku, známé také svým majákem, který navádí lodě, leží pouhých 58 km od Barcelony. Určitě tedy stojí za to zhlédnout překrásné a turisty obdivované město, bohaté na architekturu Gaudího, z nichž opravdovým skvostem je především chrám Sagrada Familia.

Zajímají vás další recenze hotelů v tomto letovisku nebo si chcete vybrat zájezd?

Španělsko Callela 2

Ještě si přečtěte