Město Houston – Texas USA

Když jsem slyšel, že je možnost dělat plavčíka v Texasu, tak to bylo jako by mi sen přilétnul přímo pod nos. Texas je jedno z těch míst v USA, který musím vidět a o kterých bych uvažoval i normálně pro život.


A když je šance zkusit si tam žít nanečisto, tak co bych dělal na východním pobřeží?

Text před odletem do USA

Houston je 4. nejlidnatější město v Americe a má kolem 2,3 milionu obyvatel. Více obyvatel mají New York (8,3 milionů), Los Angeles (3,8 milionů) a Chicago (2,8 milionů).

Město Houston - Texas USA
Město Houston – Texas USA

Zatímco o těchto 3 velikánech slýcháme pořád, o Houstonu se alespoň v České republice moc nemluví a ani není moc vídaný v amerických filmech nebo seriálech. Nemám rád mainstream a miluji velká města, takže Houston mě přitahuje podobně jako australský Perth.

Další výhoda je, že by tam mělo být největší horko (33 stupňů ve stínu průměrná červencová teplota). Jako bonus k tomu všemu zaměstnavatel v Houstonu je nejvíce štědrý a plat bude 10 dolarů na hodinu a za přesčas 15 dolarů.

Má to samozřejmě i své nevýhody. Zaměstnavatel nezajišťuje ubytování, takže se s tím budeme muset vypořádat sami a Houston prý nemá prakticky žádnou MHD, takže budeme závislí na kolech. Tyhle dvě skutečnosti mě ale nejsou schopné odradit.

Áďa je Houstonem taky nadšená, takže myslím, že pro první rok v Americe jsme vybrali to nejlepší místo.

Nám se sice všechny daně vrátí, ale takovým malým bonusem je, že je Houston na 3. místě jako město s nejnižšími daněmi v USA. To mi jako tvůrci webu NEdaním.cz skáče srdíčko. :)

Text po návratu z USA

Tak jaký ten Houston a Texas byli? Vše bylo trochu jiné než jsem si představoval.

Přečtěte si, jaký byl náš první den v Americe.

Houston je rozlehlý asi jako Středočeský kraj a všechno je hrozně daleko. MHD skutečně téměř nefunguje a pokud nedojedete na kole (což se opravdu moc daleko nedostanete), tak budete nejspíš závislí na vlastním autě nebo jako my na Uberu.

Musím uznat, že Texasani jsou hrozně přátelští, takže z toho důvodu je to dobrá lokalita. Ale pokud jste zvyklí třeba na Prahu, tak si budete muset zvyknout na život v maloměstě. My byli konkrétně ve městě Tomball, které je sice součástí houstonské oblasti, ale už je to přeci jen něco jiného. Naštěstí byl Tomball takové městečko bohatších lidí, narozdíl od pravého Houstonu, kde se v některých čtvrtích budete trochu bát i za bílého dne. :)

Takže představy a realita trošku narazily, ale stejně mohu Texas s klidem doporučit.

Víte, jaká jsou:

Napsat komentář