Město Kolobrzeg je další důvod, proč Polsko a Baltské moře navštívit


Kolobřeh je přístavní město v Polsku, které má nejen pěknou pláž a molo, ale i maják, který slouží jako rozhledna. Zajímavých míst je zde ale víc.

Přestože jsme na dovolené byli ve 100 km vzdálených Mezizdrojích, do Kolobřehu jsme autem vyrazili také.

Město Kolobřeh Polsko

Parkování v centru

Město má cca 47 000 obyvatel, ale v létě díky počtu turistů jich zde je mnohem víc a proto i zaparkovat je problém, pokud chcete být co nejblíže k moři, pláži a dalším zajímavostem.

Jedno místo jsme našli v ulici Portowa, kde je parkovací automat a za hodinu zaplatíte 2,2 zl, za 3 hodiny 6,6 zl a pak každá další hodina je za 2 zl. 4 hodiny předplacené nám bohatě stačily.

Město Kolobřeh Polsko - parkování

Doporučuji hledat místo v ulicích s parkovacím automatem a nevyužívat „výhodné parkování“ na větších parkovištích blíže k moři, kde stojí hodina i 5 zlotých.

Parkování v centru Kolobřehu v Polsku

Město Kolobřeh – Kolobrzeg v Polsku

Míst, kam se zde podívat, je dost a opravdu se to vše dá zvládnout za několik hodin.

Molo

Molo je zajímavé, sice není tak dlouhé jako v to 400 metrové v Mezizdrojích, ale zase je širší (má 9 m na šířku a 220 m na délku) a není zde žádný rušivý element v podobě „jídelních míst“, prostě je pěkně rovné a na konci zatočené :)

Molo v Kolobřehu v Polsku

Jedna restaurace zde přecejen je na konci mola, můžete si koupit třeba zmrzlinu nebo si objednat projížďku lodí.

Restaurace na molu - Kolobřeh Polsko

Dobrá zmrzka je vedle Muzea voskových figurín.

Zmrzlina a gofry - Kolobřeh Polsko

Pláž

Pláž je podél celé promenády a je parádní, voda teplá, žádných 17C jak zde někdo v komentáři strašil nedávno, opravdu má aktuálně dobrých 23C  a je vhodná hlavně pro děti, svažuje se pomalu, písek je jemný, kamínky žádné, paráda.

Pláž Kolobřeh Polsko

rezervujte ubytování

Pláž Kolobřeh Polsko 2

Pláž a maják v Kolobřehu v Polsku

Navíc je pod molem stín, takže se zde můžete schovat.

A občas se zde někdo opaluje i naostro :)

Socha z písku - Kolobřeh Polsko

Takto vypadá část vedle majáku, kde jsme jeli kolem, než jsme našli parkování.

Město Kolobřeh Polsko - nábřeží

Vedle je i tato válečná loď.

Kolobřežský mořský skanzen - Polsko

Výlety lodí jsou také možné a oblíbené.

Přístav v Kolobřehu v Polsku

V blízkém parku najdete tyto pěkné mořské koníky.

Mořský koník socha - Kolobřeh Polsko

Co zde navštívit

Ubytování Kolobrzeg (booking)

1 komentář u „Město Kolobrzeg je další důvod, proč Polsko a Baltské moře navštívit“

 1. Lázeňský kolos Kołobrzeg,
  suverénně nejnavštěvovanější místo na 770 km dlouhém polském pobřeží a to dokonce před trojměstím, Ústím nad Svinou a Władyslawowem.
  Na můj vkus zde bylo moc německých důchodců. Jinak město moc hezké plne parků a dobrých restaurací. Pláž byla pokud si vzpomínám čistá a prostorná, ale v úseku okolo mola byla spousta lidí. Taky voda byla v době pobytu dost studená, třeba v blízkých Ústroních byla pocitově o dost teplejší. Na co nejraději vzpomínám byla nádherná západní pláž oddělená od centra města řekou Prasentou (zde v blízkosti ústí řeky do moře byl vojenský prostor obehnaný žiletkovým plotem) ale dál na západ cca 200m od ústí začínala překrásná široká a poloprazdná pláž, kterou od prvních kempů a penzionů dělil 150m pás borovicového lesa. Tam bych se vrátil hned. Ano pláž u mola má své výhody plno restauraci a stánků, ale chyběla ta kouzelnost místa. Město má vlastně dvě centra jedno okolo přístavu, mola a krásného majáku a druhé historické (i když vlastně znovu obnovené protože to původní Rusové zničili během obléhání města). Turistické centrum u moře je moc hezké a najdete tam dost atrakcí pro trávení volného času. Mě zaujalo muzeum myší. V místnostech podbarvených do modra, najdete myší město. Stovky myšáků obývají lodě, větrné mlýny, domy. Moc hezké (i když malé). Naopak bych vynechal muzeum 6D Maszoperia, to mě nebavilo a byla tam 200m fronta na vstup. Naproti vstupu na krásné molo (a ještě vic se mi líbilo udržované prostranství před molem) byla dobrá hospoda, kde točili Tyskie přímo z tanku. Tak jak to známe z našich hospod chlap jako hora v kožené zástěře od pivovaru. Pivo velmi chutné a s pěnou jak se patří. Na Kołobrzegu je vidět, že ho navštěvuje movitější klientela zejména z Německa. Proto zde nejdete opravdu dobré, ale dražší restaurace, třeba i Indická, nebo Mongolská. Naopak takové ty z Polska známé rybí bašty s menu za pár zlotých se zde moc nevidí. K tomu si přidejte lázeňskou část města podél pláže dál na východ, kde stojí 5* hotely jeden vedle druhého. Mimochodem třeba v hotelu Diva stoji noc jako v Los Angeles i okolo 7 tisíc! Druhé tedy historické centrum města mě bavilo. Uprostřed náměstí stoji krásná radnice a ačkoliv je centrum směsicí soc. staveb a opravených historických domů, koktejl je to opravdu zajímavý. Centrum je poměrně malé a po pár metrech historie stojíte opět na břehu Prasenty za kterou už vévodí megapaneláky.
  Já jsem si udělal čas a navštívil fotbalový zápas mezi Kotwicí Kołobrzeg a Bełchatowem 3.liga. a protože jsem nechtěl přímo na stadion stál jsem na kopci s 20 chuligánama, kteří měli zákaz vstupu na fotbal. Docela jsem se bavil, zafandil a celkově to bylo i s těmito týpky v pohodě.
  Jeden den jsem si vyčlenil na výpravu do nedalekého Koszalina. To město ač není přímo u moře mě mile prekvapilo. Cesta od nádraží do centra města byla moc hezky udržovaná a centrum bylo také hezky opraveno, hodně mi to připomnělo Opavu.
  Pokud bych to měl shrnout Kołobrzeg není typické polské letovisko. Více připomíná Německá letoviska. Ale pokud se posunete o několik málo kilometrů dál na východ objevíte krásná a levná letoviska Sianożęty a Ustronie Morskie. Tam je to opět to staré známé a cenově přívětivé Polsko.

Napsat komentář