Městský park Michalov v Přerově je místem aktivního odpočinku

Návštěvu historického centra Přerova se zámeckou expozicí věnovanou Komenského si můžete zpestřit průchodem fortny, která je součástí středověkého městského opevnění. A navíc se můžete vzít své děti do upraveného městského parku Michalov, který příjemně zpestří den dětem i dospělým. Ten se nachází na opačném břehu řeky Bečvy. Bezpečně vás k němu dovede lávka U Loděnice.


Přerovská fortna - myší díra
Přerovská fortna – myší díra
Muzeum Komenského Přerov
Muzeum Komenského Přerov

Park Michalov Přerov – historie

Vznik tohoto parku se spojený s osobností Františka Thomayera, který zalesněnou plochu lužního lesa postupně přeměnil v nádhernou oázu klidu a poznání i útočiště vzácných rostlin a živočišných druhů. V roce 1903 se v parku začaly objevovat zajímavé architektonické expozice (francouzské květnice).

K dalším úpravám přispěl také architekt František Procházka, jehož přičiněním vznikl v areálu parku palmový skleník. Následovala éra, kdy park sloužil jako odpočinkové místo pro obyvatele nedalekého sídliště, park nebyl výrazně udržovaný.

V 90. letech 20. století došlo k prvním pokusům o revitalizaci parku. Postupně byla obnovena budova restaurace i altánků. V roce 1992 byl park prohlášen za kulturní památku. V roce 2017 byla dokončena většina regeneračních prací v parku.

Městský park Michalov Přerov
Městský park Michalov Přerov
Městský park Michalov Přerov 2
Městský park Michalov Přerov 2

Aktivity v přerovském parku

Návštěvníci parku mohou se svými dětmi využít skluzavky i průlezky několika dětských hřišť, občerstvit se se v restauraci i okolích altáncích, sledovat sdělení informačních tabulí NS Přerovským luhem, která areálem parku prochází.

Dětské hřiště park Michalov Přerov
Dětské hřiště
Naučná vlastivědná stezka přerovským luhem
Naučná vlastivědná stezka přerovským luhem

K dispozici je také travnatá plocha pro aktivní sport.

Navíc mají možnost obdivovat hudební altán s promenádou, funkční fontánu, pestré květinové záhony, rozárium i zahradu s trvalkami, skleníkovou expozici, památníky a busty významných osobností, antické sloupy. Součástí parku je také ornitologické stanice se stálou expozicí Ptáci ČR i knihovnou.

Výstavní skleník park Michalov Přerov
Výstavní skleník

Michalov Přerov otevírací doba

Park je veřejnosti přístupný celoročně a zdarma. Podmínkou je dodržování pravidel, které mají vést k zachování jeho funkčnosti pro další generace.

Parkování

Aktivní řidiči mohou využít parkoviště Bezručova za budovou půjčovny lodí.

Související články:

Napsat komentář