Polské Miedzywodzie skrývají nádhernou písčitou pláž 🌊


U polského města Mezivodí (Miedzywodzie) je opravdu krásná písčitá pláž a v porovnání s těmi ve městě, je téměř bez lidí, a to nejen ráno, ale i ve 3 odpoledne.

První návštěva pláže u města Miedzywodzie

Pláž Miedzywodzie Polsko

Kolem města Miedziwodzie jsme jeli včera cestou z Kolobrzegu, když jsme ještě předtím navštívili maják v Niechorze a dům vzhůru nohama v Pobierowo. Původně jsem měl v plánu navštívit zdejší městskou pláž, ale když jsme dnes jeli „lesem“, upoutala nás odbočka k odpočívadlu, kde již stálo několik aut. Tak jsme sem dnes také vyrazili.

rezervujte ubytování

Pokud pojedete jako my z města Miedzyzdroje, je to cca 20 km a stejně tolik minut jízdy. Projedete obcemi Wiselka a Kolczewo a asi 3km před městem Mezivodí je odbočka vlevo na výše zmíněné parkoviště v lese mezi stromy.

Parkoviště v lese u pláže Miedzywodzie Polsko

Odtud vede cesta lesem asi kilometr, půjdete po cestě i kolem cedule Wolinský národní park až dojdete k místu, kde jsou jen 2 schody a zbytek musíte jít pískem – viz foto.

Trasa na pláž Miedzywodzie Polsko

Cesta na pláž Miedzywodzie Polsko

Takže pokud byste přijeli s kočárkem nebo na kole, doporučuji je nechat nahoře.

Úzká cesta na pláž Miedzywodzie Polsko

Tato pláž je opravdu parádní, mezi námi, všechny pláže u Baltu v Polsku jsou krásně písčité, ale jak jste mohli vidět na fotkách z Kolobřehu, Mezizdrojů nebo Svinoústí, tam těch lidí bylo trošku víc.

Pláž Miedzywodzie Polsko 2

Zde jich ráno v 10 bylo jen pár a i při našem odchodu ve 3 odpoledne ten počet byl stále ještě ok.

Pláž Miedzywodzie Polsko 4

Polský Balt je nádherný, určitě se mnou budete souhlasit.

Pláž Miedzywodzie Polsko 5

Pláž Miedzywodzie Polsko 6

Vstup do vody je pozvolný, voda čistá, teplota moře cca 22C (vzduch ve stínu měl 30C), sinice žádné (i když před týdnem z toho v TV bylo „haló“, zákaz koupání taky nebyl, takže žádné nebezpečí), kvalita vody byla v pořádku, ale viděli jsme zde pár malých medůz (žádná nás ale nežahla naštěstí).

Pláž Miedzywodzie Polsko 3

Protože je pláž dál od města Miedzywodzie, logicky zde není žádný stánek s občerstvením nebo jiný „rušivý element“. Ale právě proto je zde klid a pohoda. Aby ne, ne každému se chce jít od auta kilometr k moři, většina „lenochů“ chce hned vystoupit a být „jednou nohou v moři“.

Jednou výtku bych viděl v tom, že zde jsou otravné vosy. Pokud ale jídlo dobře schováte nebo odpadky dáte dál od místa, kde ležíte, pak s nimi skoro problém není. Ale z naší 4 členné jednotky :) nás 3 vosa štípla. Mě jen chvilku předtím, než jsem nastoupil do auta.

Jinak to je ale nádherné místo, které se nám líbilo tolik, že jsme sem jeli ještě další den znovu.

Podruhé na pláži u Meziwodzie

Další den a přitom skoro jako jiná pláž. Lidí málo jako den předtím, ale vlny parádní, takže tam medůzy ani nebyly.

Pláž Miedzywodzie Polsko 7

Jen ty vosy stále útočily, ale vymysleli jsme na ně vychytávku, když jsme šli „svačit“ do stanu, tak jsme jej zavřeli a žádná neproletěla :)

Zavřený plážový stan - pláž Miedzywodzie Polsko

Teplota vzduchu byla 25C, skoro o 10 míň než od den dříve, ale i tak to bylo prima koupání. Voda pocitově tak 22C, úplně v pohodě.

Pláž Miedzywodzie Polsko 8

Pokud vybíráte, kam k Baltu na dovolenou, pak zde to bude ideální rekreace.

Tato pláž rozhodně patří mezi nejhezčí místa v Polsku u moře.

Pláž Miedzywodzie Polsko 9

Ubytování Miedzywodzie (booking)

2 komentáře u „Polské Miedzywodzie skrývají nádhernou písčitou pláž 🌊“

  1. Dobrý den,
    krásný typ na dovolenou, máme tam teď rezervované ubytovaní na konec srpna, jedeme i s malým pejskem, nemáte typ jestli je nějaká pláž kde mohou psi? Děkuji moc

  2. Prosím vás, netahejte všude psy, ať je aspoň někde ještě čisto. Udělejte si doma bazének pro pejska, klidně se s ním vykoupejte, bude to pro něho určitě lepší než ho vláčet stovky kilometrů autem.

Napsat komentář