Międzyzdroje Polsko – levné ubytování a dovolená u moře


Rádi byste jeli na dovolenou k moři, ale nechcete trávit hodiny na letištích? Pak je Baltské moře přesně pro Vás. Velmi oblíbenou lokalitou je polské městečko Międzyzdroje, které je vzdálené necelých 600 km od Prahy.

Międzyzdroje Polsko

Międzyzdroje (německy Misdroy a česky Mezizdroje) je malé lázeňské městečko, které se stalo velmi oblíbenou cílovou destinací především Němců, Poláků, Finů a Švédů. Pokud se sem vydáte, počítejte s tím, že češtinu na pláži skoro neuslyšíte, protože Češi dávají přednost jiným lokalitám.

Miedzyzdroje Polsko - molo

Není to proto, že by bylo Międzyzdroje špatné či nekvalitní, ale Češi na něj nejsou zvyklí, takže jezdí raději do ověřených míst, jako třeba do nedalekého Svinoústí.

Při příjezdu nás trochu překvapilo velmi rušné centrum. Na internetu jsme našli, že Międzyzdroje (Medzyzdroje) je klidné, ale moc tomu tak není. Přesto mi to přijde lepší než Chorvatsko, kde si připadáte jako na Lipně.

Ubytování

Město nabízí snad všechny druhy ubytování. My jsme si předem zařídili ubytování v soukromí, ale jsou zde i obrovské hotely, penziony nebo kempy. Musím uznat, že jsem se úrovně ubytování trochu obávala, ale nakonec jsem byla příjemně překvapena. Vše bylo čisté, kuchyňka vybavená a úklidová služba chodila každý druhý den.

rezervujte ubytování

Poláci jsou celkově velmi příjemní na své turisty, takže když byl jakýkoliv problém, vždycky nám poradili.

Jídlo

Co se týká jídla, to bylo bezchybné. Je zde obrovský výběr ryb na spoustu způsobů a pokud byste chtěli ochutnat všechny, vyhraďte si alespoň měsíc. Ceny jídel v restauracích ale i potravin v obchodech jsou buď stejné jako u nás nebo trochu nižší.

Pláž

Když jsme poprvé přišli na pláž v Medzizdroje, zůstali jsme stát s otevřenou pusou. Takovou krásu totiž neuvidíte nikde jinde.

Miedzyzdroje Polsko - pláž

Pláž je rozlehlá, písčitá, ale nádherný a romantický obraz tvoří vysoké útesy porostlé stromy.

Zajímavá místa

Celková vybavenost městečka je dostačující. V okolí se nachází několik míst, které stojí za to navštívit:

  • Wolinský národní park (uvidíte zde orla či stádo bizonů)
  • Bahenní lázně
  • Polský filmový festival (pouze v červenci)
  • Molo (nejedná se o klasické malé molo, ale o 400m dlouhý unikát)
  • Historické muzeum
  • Muzeum voskových figurín

Počasí

Pokud se jedná o počasí, to může být na Baltu trochu zrádné. My jsme byli v Międzyzdroje koncem srpna a venkovní teplota měla 27°C a moře příjemných 21°C. Vždy k večeru začal foukat mírný vánek, který byl ale velice osvěžující.

Dovolená v Międzyzdroje je určitě vhodná pro všechny, co nemají rádi letadla, pláže plné Čechů a neustálé horko.

Ubytování Mezizdroje

Napsat komentář