Mikulov je malebné městečko uprostřed Pálavy


Dovolená v Mikulově se vydařila, ubytování v pensionu také nemělo chybu a pokud uvažujete o tom, že sem vyrazíte třeba na vinobraní, rozhodně toto doporučuji, nejen v tomto městečku je krásně, ale celá Pálava je moc pěkné místo na dovolenou či prodloužený víkend.

O ubytování v Mikulově jsem psal nedávno, v době vinobraní asi bude plno všude, takže je dobré rezervovat pension dříve.

Město Mikulov nabídne mnoho zajímavostí nejen pro turisty

mikulov

Strávili jsme zde krásných 5 dní v létě a rozhodně bychom se sem ještě někdy vrátili, protože je tu opravdu krásně. Přijedete-li stejně jako my v létě, pak pěkné počasí je zaručeno a je dobré v první řadě vědět, kde se vykoupat.

Možností je několik a vybere si opravdu každý:

  1. Koupaliště Mikulov – Najdete jej vedle supermarketu Billa, sice jsme se zde nekoupali, ale kdo má hodně malé děti může jej využít.
  2. Lom Mikulov – Zde jsme byli 2x, je docela době „maskován“, takže je lepší se zeptat kudy tam a určitě si vezměte i boty do vody a kvalitní deku, na kterou si poté lehnete. Kdo viděl seriál Vinaři 1 řadu, ten pozná, že se zde natáčelo několik dílů. U lomu často neznalý turista dostane pokutu, pokud špatně zaparkuje, tak na to pozor.
  3. Aqualand Moravia – Přibližně 10km od Mikulova směrem na Brno je u obce Pasohlávky tento velký vodní park. Také jsme nebyli, ale reference jsme slyšeli dobré.

Přes den doporučuji jezdit na výlety, byli jsme v Lednicko-Valtickém areálu, kde jsme viděli i vystoupení skupiny Seiferos a do Mikulova vyráželi až večer, kdy nebylo také vedro.

Krásné je také vinařské město Valtice.

Památek zde je mnoho, navštívit můžete zámek, odtud vyrazit na Židovský hřbitov a pak na rozhlednu Kozí hrádek, ze které uvidíte celé město jako na dlani a také Svatý kopeček, včetně cesty, kterou půjdete, pokud se sem vydáte. Zámek Mikulov byl večer zavřený, ale také jej určitě navštivte.

Jak k vínu, tak k jídlu

Na Jižní Moravu se jezdí hlavně za vínem, to si můžete dát po celém městě v mnoha vinotékách a až vám vyhládne, pak doporučuji Bageterii Gourmet v průchodu u spodní části „náměstí“, hned vedle si můžete dát výbornou balkánskou zmrzlinu.

Zmrzlina - Město Mikulov

Pokud dojdete až ke kašně, tak vedle zahradní restaurace je výborná malá kavárnička Petit Cafe Palla, kde si musíte dát osvěžující domácí limonádu a palačinku, kterou jste v životě nejedli.

Café Palla - Město Mikulov

Fotky řeknou více než celý článek, tak rozhodnutí nechám na vás, zda se sem vypravíte. Jedno je ale jisté, víno i jídlo a nádherná vinařská oblast Pálavy za to stojí.

Město Mikulov 2

Město Mikulov 5

Město Mikulov 6

Ubytování v Mikulově a okolí

Důležité odkazy:

Navštivte také:

Jeskyně Na Turoldu v Mikulově jsou unikátní

Sdílejte článek s přáteli

Napsat komentář