Mimice Chorvatsko – klidná dovolená u moře

Ve Střední Dalmácii na konci Omišské riviéry leží město a přístav Mimice. Je to především turistické letovisko. Jedná se o menší městečko, které působí až útulným dojmem. Nad hlavou se rýsují všudy přítomné nádherně bílé hory. Břehy jsou lemovány čistým, azurovým mořem.


Mimice Chorvatsko

Mimice Chorvatsko recenze

My jsme měli zajištěno ubytování ve vile, která stála přímo u silnice ve svahu. To pro nás byla velká výhoda, protože díky tomu jsme z našeho balkonu měli úžasný výhled na okolí, na moře, blízký kostelík, okolní apartmány a také na ostrov Brač.

Mimice Chorvatsko 4

Výhledu jsme si užívali každý den, sledovali jsme rybáře, kteří na svých loďkách pravidelně vyráželi za úlovkem.

Po schodech k moři

Trošku náročnější to ale mohlo být pro ty, kteří mají nějaký pohybový problém.Pokud jsme se totiž vydali na pláž, museli jsme zdolat asi sto schodů.

TIP: Duče u Omiše v Chorvatsku je oáza klidu

Schodiště bylo sice pozvolné, ale přecejen to jistá zátěž byla. Příjemné bylo to, že kolem něj nechyběly všudy přítomné pinie, které nám poskytly chladivý stín. „Zpěv“ cikád nás doprovázel skoro na každém kroku, ale to prostě k Chorvatsku patří.

Pláže

Pláž byla oblázková a nechyběl na ní bar, který byl hojně navštěvovaný.

Mimice Chorvatsko 3

Bylo fajn si tam přes den dát něco osvěžujícího k pití a večer se v baru pořádaly diskotéky, takže bylo v jinak poklidné Mimici docela živo. My jsme se pravidelně k večeru, když trochu opadla vedra, která jsme si zpříjemňovali pobytem na pláži, vydávali na procházky městečkem, podél pláže až do místního přístavu.

Mimice Chorvatsko 2

Romantické byly osamocené zátoky, které poskytovali trochu soukromí. Všude vládla prázdninová, dovolenková atmosféra, všichni byli usměvaví a užívali si pohody, která je typická pro země, kde mají moře a sluníčko je provází skoro celý rok.

Místní restaurace nabízely vynikající plody moře a nechyběla jedna, která vařila i česká jídla.

Mimice výlety

Z Mimice je možné udělat si výlet do nedalekého města Omiše, které je vzdáleno asi dvanáct kilometrů.

Žádné velké dobrodružství zde asi nezažijete, pokud ale hledáte klid, odpočinek a relaxaci, je toto místo pro Vás jako stvořené.

Fotogalerie

Dovolená v Chorvatsku

Hledat zájezdy na Dovolena.cz

Hledat zájezdy na Invia.cz

Chorvatsko – recenze hotelů

Mimice – rezervovat ubytování na Booking.com

 

Související: