Tento nový zábavní park byl otevřen v září 2012. Navštívili jsme jej o měsíc později, protože jsme čekali na slunný víkend :) Park leží na konci Milovic (na mapě vpravo vedle města Lysá nad Labem), ukazatele jsou dobře označeny takže není problém jej jednoduše najít.

Parkoviště je opravdu velké ale i tak už měsíc po otevření mnoho auta parkovala na příjezdové silnici, na jaře kdy už o tomto areálu bude vědět mnoho lidí bude nutné přijet brzy ráno abyste měli místo na parkovišti jisté.

Mirakulum Milovice

I když většina návštěvníků asi dorazí autem, u pokladny u vchodu je asi 20 míst i pro cyklisty a jejich kola. Jaké je vstupné do parku Mirakulum najdete na webu, jehož adresa je níže.

Největším tahákem tohoto areálu určitě budou velké několikametrové houpačky.

Obří houpačka - Mirakulum Milovice

Velké trampolíny.

Trampolína - Mirakulum Milovice

Dominanta parku dřevěný hrad.

Dřevěný hrad - Mirakulum Milovice

Lanovka i houpačky pro nejmenší.

Houpačky - Mirakulum Milovice

Ale i velmi dobré a zdravé občerstvení, takže žádné přesmažené hranolky zde nehledejte, což určitě další pozitivní věc, že si naše děti dají mezi sportováním i dobré a zdravé jídlo.

Jídlo - Mirakulum Milovice

Tankodrom Milovice v areálu Mirakulum parku nabízí i svezení obrněným transportérem, když jsem byl na vojně, bylo to zdarma :)

Tento dětský zábavný park má i pěkné www stránky kde najdete nejaktuálnější informace, plán parku i jaká je otevírací doba – www.mirakulum.cz

Youtube video

Podobných míst pro děti u nás v republice moc není a proto se nemohu vyhnout porovnání s areálem Tomovy parky alias Šťastná země.

Tomovy parky nebo Mirakulum?

Mirakulum je ve všech ohledech větší, na fotogalerii se sami můžete podívat (někdo tento park hledá jako Miraculum Milovice), ale Tomovy parky – Šťastná země, kam dojedete po dálnici přes město Mladá Boleslav – na Liberec, zase nabízí více kontaktu s přírodou, protože celý areál je zatravněný. Záleží na každém z Vás co si vyberete, určitě ale doporučuji navštívit obě místa, Vašim dětem se budou líbit :)

U společnosti, stojící za tímto zábavním parkem, se mi líbí jedna věc. A tou je to, že měli velmi dobrý podnikatelský záměr a víc než úspěšně jej zrealizovali. Ať už se jedná polohu nedaleko u Prahy, nebo stále se rozrůstající areál, což jsme si opět při nedávné návštěvě ověřili.

TIP: Dětem se bude líbit i přírodní areál Zeměráj u Milevska a také Šikland u Šiklova Mlýna.

Ubytování v okolí parku Mirákulum

Poblíž můžete hledat ubytování ve městech Milovice, Lysá nad Labem, Benátky nad Jizerou, Nymburk nebo Přerov nad Labem.

rezervujte ubytování

Někteří z Vás si myslí, že veškeré zajímavosti prostě musí být v Praze a tak hledají na webu spojení jako mirakulum praha nebo zábavní park praha, ale opravdu i z hlavního města musíte občas vyjet, abyste něco viděli. Nedá se opravdu všude dojet metrem ;-)

Přečtěte si také co zábavní park Mirakulum chystá v tomto roce, jak získat slevy a komu je sleva určena.

Mapa, kde je Mirakulum

Pokud by Vám přecejen ještě po návštěvě tohoto zábavního parku zbyl čas, pak můžete popojet pár kilometrů a navštívit zoologickou zahradu Chleby nebo skanzen v Přerově nad Labem.   

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  
  •