Mobilní tarif a internet v USA

Když jsme od Czech-us dostali simkartu od Lycamobile, tak jsem koukal po tarifu za 55 dolarů, který obsahuje neomezené volání, smsky a 10 GB internetu. Naštěstí jsem od této simky ztratil aktivační kódy a situace mě přinutila kouknout se i po jiných nabídkách.


Mobilní tarif a internet v USA

Po příletu na letiště byl šok, že v trafice žádnou sim kartu neměli. Byl jsem ochotný vzít jakoukoliv za jakékoliv peníze. Po příjezdu na apartmán jsem tedy hned letěl do Walmartu koupit si simku, abych mohl na internet. První hodiny v Americe bez internetu byly velice nepříjemné, z české simky se nepřipojíte, tam je cena úplně neskutečná.

Nakonec jsem tedy ve Walmartu našel celkem pěknou nabídku od T-Mobilu. Jedná se o simky prodávané pouze ve Walmartu, stojí 35 dolarů a obsahují tarif, který stojí 30 dolarů měsíčně. V ceně máte neomezené sms, 100 volných minut a 5 GB internetu.

Celkem jsem i doufal, že by tato simka mohla stačit a že si uděláme wi-fi na apartmánu. Ale zdá se, že každému stačí pár GB dat a internet nikdo nepotřebuje. Pravda je, že internet potřebujeme hlavně na bazénu, kde máme spoustu volného času.

Internet v USA
Internet v USA

Na bazénu i na apartmánu máme k dispozici veřejnou wi-fi od infinity. Tahle síť je snad po celé Americe. 1 hodinu máte na každé zařízení zdarma. Tak jsem to vyzkoušel a vypadalo to super. Svých 5 GB dat od T-mobilu jsem vyplýtval během 10 dnů a bohužel není zde možnost si data přikoupit. Pouze zaplatit další měsíc, kdy dostanete nových 5 GB. Ještě dodám, že na krabičce od simkarty je napsáno, že je internet neomezený a on je, ale rychlost se pohybuje kolem 14 kb za sekundu po vyčerpání dat a to je o nervy a na spoustu věcí nepoužitelné.

Nakonec jsem tedy za 55 dolarů za měsíc zaplatil tu infinty. Měla by fungovat až na 5 zařízení, ale co jsem zjistil, tak fungovala jen na jednom. Strávil jsem snad půl hodiny volání s jejich infolinkou (nemají email support wtf?) a nedošli jsme k ničemu. Bohužel moje zařízení byl mobil a nepřišel jsem na to, jak při zapnuté wi-fi udělat i hotspot pro další zařízení. Co byl však ještě větší kámen úrazu, že wi-fi, jak doma tak na bazénu neustále vypadávala a po týdnu už měla problém se vůbec připojit. Byly to zcela vyhozené peníze. Infinity je možná dobrá, pokud vám přijedou domů a zavedou vám internet, ale v žádném případě neplaťte za jejich veřejnou wi-fi.

Skupinový tarif od T-Mobilu

Jak se shodla většina na facebooku, tak nejvýhodnější je udělat si skupinový tarif u T-Mobilu. Je až po 6 lidí a čím více, tím je to samozřejmě levnější. Nás do toho šlo 5 s tím, že 4 platí 32 dolarů za neomezené sms, neomezené volání a 10 GB internetu. A já mám neomezený internet za 62 dolarů. Je to sice docela pálka, ale řeší to všechny moje problémy. V pohodě si udělám hotspot na notebook a můžu pracovat.

Takže pokud vás jede více lidí, tak velice doporučuji. Všichni jsme začínali na těch simkách z Walmartu, převod čísla na nový tarif není žádný problém, udělají to na pobočce T-Mobilu okamžitě během minuty.

Pokud máte nějaký další tip na výhodný tarif v USA, napište jej prosím do komentářů.

Podobné články:

Související:

Napsat komentář