Modřanská rokle – výlet za pražskou přírodní památkou


Věděli jste, že Praha má přírodní památku? Ne? Tak my vám ji v rychlosti představíme. Přírodní památka Modřanská rokle se nachází v jižní části našeho hlavního města a je přístupná i městskou hromadnou dopravou. Stačí jen vyhledat vhodné spojení na www.idos.cz.

Modřanská rokle

Modřanskou roklí, která leží v nadmořské výšce 214 až 300 m.n.m, vede nejen naučná stezka, ale i cyklostezka. Místo je vhodné k turistice, ale i k trávení volného času s dětmi. Nalézá se zde několik menších dětských hřišť. Ten, kdo má rád například fotbal a nebo basketbal, ten se tu určitě nudit nebude. Fotbalové a basketbalové hřiště se nachází v západní části rokle.

V severovýchodním cípu se nachází vodní nádrž, kde lze spatřit i známé české ryby jako je například kapr obecný, cejn velký či plotice obecná.

Celková rozloha Modřanské rokle je 124,88 ha. Nalézájí se zde různé druhy stromů – smrk, borovice, modřín, topol a ani dub a javor tu není vzácností. Nejhojnější zastoupení zde ale má trnovník, známý spíše jako akát.

Během roku v rokli hnízdí i několik desítek druhů ptáků. V potoce, který protéká roklí a v jeho okolí je možné shlédnout dnes již ohrožené druhy obojživelníků. Věříme, že se vám návštěva bude líbit.

Modřanská stezka fotogalerie

Zajímavosti v okolí:

Napsat komentář