Modrava výlety

Modrava je malá horská obec nacházející se v Národním parku Šumava v jižním Plzeňském kraji a nabízí nádhernou přírodu a mnoho turistických možností. Zde je několik tipů na výlety, které můžete v Modravě podniknout.


Modrava výlety

Modrava

Modravské slatě

Toto unikátní rašeliniště se nachází přímo u obce Modrava a nabízí návštěvníkům možnost poznat místní flóru a faunu. Na slatích se nachází dřevěné lávky, po kterých můžete projít a podívat se na okolní krajinu.

Pramen Vltavy

Jedná se o pramen nejdelší řeky v České republice, který se nachází v nadmořské výšce 1 172 metrů. Vltava zde začíná svou cestu do Prahy. K prameni Vltavy se můžete vydat na pěší turistické trase, která začíná přímo v Modravě.

Plešné jezero

Toto jezero se nachází v nadmořské výšce 1 090 metrů a je nejvýše položeným jezerem v České republice. K jezeru se dostanete na turistické trase, která vede od Modravy přes Modravské sedlo.

Roklanský potok

Tento malebný potok protéká okolím Modravy a nabízí nádherné vodopády a skalní útvary. K potoku se dostanete na turistické trase, která začíná přímo v obci.

To jsou jen některé z mnoha výletů, které můžete v Modravě a okolí podniknout. Národní park Šumava nabízí mnoho krásných míst a je ideálním místem pro milovníky přírody a turistiku.

Ubytování Modrava

Kam dál v okolí na výlet:

Napsat komentář