Molo Miedzyzdroje Polsko – procházka 400 metrů nad mořem

Molo v Mezizdrojích v Polsku je stejně jako zdejší nádherná písčitá pláž také velká turistická zajímavost. Stojí zde již více než 100 let.


Molo (Pier) Miedzyzdroje

Bylo otevřeno v roce 1906, to mělo ale délku „pouze“ 300 metrů. Protože ale bylo mořem několikrát poničeno, bylo v roce 1996 opraveno a v roce 2004 prodlouženo na současnou délku 395 metrů. Konstrukce mola je nyní betonová.

Vstup ve městě Mezizdroje je přes několik obchodů a restaurací a je zde i diskotéka. Na molu je také několik míst, kde si dát něco k jídlu a pití. Ostatně v celých Mezizdrojích si dáte samé dobroty.

Na konci mola je přístav pro turistické lodě směřující do polského Svinoústí a německých měst Ahlbeck a Heringsdorf. Dobře vidět jsou schody na Kavčí horu, kde jsme také byli. A vlevo je vyhlídka Gosaň, nejvyšší místo v této části Baltu.

Obrázky pláže, která je podle průvodců jedna z nejhezčích v Polsku, samozřejmě nesmí chybět. Lidí zde ale bylo pravdu dost nejen přes den, ale i navečer. Mám ale tip, kde je pláž ještě hezčí a téměř bez lidí.

Vstup na molo je zdarma.

Je tu také webkamera, která online snímá zdejší pláž – její pravo část. Toto uvidíte na webkameře, ale i na televizi, pokud budete ubytováni jako my Pod Winnym Gronem.

Fotogalerie

Ubytování Mezizdroje Polsko

Napsat komentář