Motoráček Hurvínek vás sveze do Lednice


Udělejte svým dětem radost a dopřejte jim jedinečný zážitek. Historický motorový vlak „Hurvínek“ je vám k dispozici o víkendech v období od 1. května do 5. září a bude vám skvělým průvodcem na rodinném výletě.

Užijte si atmosféru 50. let při jízdě stylovým vlakem s dřevěnými lavicemi místo komfortních sedadel. Spolehlivě vás doveze z Břeclavi do Lednice, nebo opačným směrem.

Motoráček Hurvínek

Stačí se jen usadit a pozorovat krajinu za okny motoráčku. Jedinečný Lednicko-valtický areál se bude promítat kolem vás. Vlak na své trase zastavuje ve stanicích Boří les, Poštorná, Charvátská Nová Ves a Lednické rybníky.

Motoráček Hurvínek

Motoráček Hurvínek 2

Lesní krajinu vystřídá rozsáhlá plocha Mlýnského a Prostředního rybníka, mezi nimiž hladce proplujete. Do cílové stanice dorazíte po necelých 30 minutách. Následně vás čeká malé městečko, které má svým návštěvníkům opravdu co nabídnout.

Kam se vydat v Lednici?

Návštěvníci mají možnost se vydat na komentovanou prohlídku zámku, shlédnout vystoupení zkušených sokolníků, jízdárnu či obdivovat upravený tropický skleník s exotickou faunou i flórou.

Následně se s dětmi můžete vydat do nádherného prostředí zámeckého parku, vyrazit k Minaretu či umělé lovecké zřícenině Janova hradu. Pro cestu zpět se nabízí projížďka v kočáře či jízda lodí po vodním kanálu.

TIP: Lednická kolonáda – zajímavá rozhledna v Lednici

Děti zajisté ocení také návštěvu Muzea hraček, které se nachází na ulici Pekařská, nedaleko Zámeckého náměstí. Expozice muzea poskytuje ukázku více než 1000 hraček z období konce 18. století až po současnost. Děti se seznámí také s příběhem jednotlivých hraček – plyšového medvídka, dobové panenky z Drážďan, vláčků i Spejbla a Hurvínka. Vstup do muzea je zpoplatněný.

Další dobové dopravní atrakce

Město Lednice nabízí také jízdu historickým busíkem „PRAGA RIND“  i  parní lokomotivou s názvem „Šlechtična“, která vás přenese v čase zpět do století páry.