Motoráček Hurvínek vás sveze do Lednice


Udělejte svým dětem radost a dopřejte jim jedinečný zážitek. Historický motorový vlak „Hurvínek“ je vám k dispozici o víkendech v období od 1. května do 5. září a bude vám skvělým průvodcem na rodinném výletě.

Užijte si atmosféru 50. let při jízdě stylovým vlakem s dřevěnými lavicemi místo komfortních sedadel. Spolehlivě vás doveze z Břeclavi do Lednice, nebo opačným směrem.

Motoráček Hurvínek

Stačí se jen usadit a pozorovat krajinu za okny motoráčku. Jedinečný Lednicko-valtický areál se bude promítat kolem vás. Vlak na své trase zastavuje ve stanicích Boří les, Poštorná, Charvátská Nová Ves a Lednické rybníky.

Motoráček Hurvínek

Motoráček Hurvínek 2

Lesní krajinu vystřídá rozsáhlá plocha Mlýnského a Prostředního rybníka, mezi nimiž hladce proplujete. Do cílové stanice dorazíte po necelých 30 minutách. Následně vás čeká malé městečko, které má svým návštěvníkům opravdu co nabídnout.

Kam se vydat v Lednici?

Návštěvníci mají možnost se vydat na komentovanou prohlídku zámku, shlédnout vystoupení zkušených sokolníků, jízdárnu či obdivovat upravený tropický skleník s exotickou faunou i flórou.

Následně se s dětmi můžete vydat do nádherného prostředí zámeckého parku, vyrazit k Minaretu či umělé lovecké zřícenině Janova hradu. Pro cestu zpět se nabízí projížďka v kočáře či jízda lodí po vodním kanálu.

Děti zajisté ocení také návštěvu Muzea hraček, které se nachází na ulici Pekařská, nedaleko Zámeckého náměstí. Expozice muzea poskytuje ukázku více než 1000 hraček z období konce 18. století až po současnost. Děti se seznámí také s příběhem jednotlivých hraček – plyšového medvídka, dobové panenky z Drážďan, vláčků i Spejbla a Hurvínka. Vstup do muzea je zpoplatněný.

Další dobové dopravní atrakce

Město Lednice nabízí také jízdu historickým busíkem „PRAGA RIND“  i  parní lokomotivou s názvem „Šlechtična“, která vás přenese v čase zpět do století páry.

Související články:

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář