Mumlavské vodopády jsou prima výlet z Harrachova

Krkonoších v Harrachově uvidíte mnoho zajímavostí, ať již skokanské můstky, sklárnu, pivovar nebo hornické muzeum.


Určitě ale vyrazte i na výlety v tomto krásném kraji na severovýchodě Čech.

Byli jsme zde s dětmi před pár lety, když byly ještě malé, takže jsme šli s kočárem od hotelu u hraběte Harracha, kde jsme byli ubytováni. Ten najdete v části Nový svět, po příjezdu od Liberce hned na začátku obce asi 100m za sklárnou vlevo na kopci.

Mumlavské vodopády

K Mumlavským vodopádům pěšky půjdete přes celý Harrachov podél hlavní silnice, minete vpravo zábavní areál a také skokanské můstky až dojdete k autobusovému nádraží.

mumlavské vodopády harrachov krkonoše 4

Odtud to je k vodopádům cca 2 kilometry chůze. Cestou je zde i dětské hřiště s lavičkami, kdo by měl hlad a chtěl posvačit, kousek od něj je i liščí stezka, dětem se určitě bude líbit, až se projdou v lese a budou plnit úkoly.

Dále budete pokračovat po asfaltové silnici mírně do kopce až dojdete k turistické chatě, kde si můžete koupit občerstvení a poté se dáte po lesní cestě doprava k řece, kde již uvidíte zmíněné vodopády.

mumlavské vodopády harrachov krkonoše 1

mumlavské vodopády harrachov krkonoše 2

Je to prima turistický výlet, ne moc dlouhý, takže i děti jej zvládnou a až půjdete zpět, určitě doporučuji v Harrachově navštívit kousek od autobusového nádraží směrem do města restauraci Roubenka, kde jsme byli několikrát, jídlo super pokaždé a ceny také více než příznivé.

mumlavské vodopády harrachov krkonoše 3

Ubytování v Harrachově

Výlety v okolí

Napsat komentář