Muzeum čokolády a marcipánu Tábor


Co byste řekli na Muzeum čokolády a marcipánu v jihočeském městě Táboře? Vydala jsem se tam společně s mými přáteli a o svůj zážitek se samozřejmě s vámi podělím.

Je 28.května a já s kamarády vyrážím z vlakového nádraží za čokoládovým dobrodružsvím. Pro správné navození atmosféry jsme si v prvním obchodě, který jsme míjeli koupili bonbonieru. Už v tomto okamžiku jsme si všichni užívali luxusu kvalitní čokolády a to jsme ani nevěděli jaké úsilí za takovým slastným pokušením stojí.

Muzeum čokolády a marcipánu – město Tábor

Muzeum čokolády a marcipánu Tábor

Po příchodu do budovy plné cukrovinek nám před nosem přeběhla ta nejsladčí vůně, která se očividně linula ze všech cukrových výrobků. Naše touha po seznámení se s čokoládou neúprosně vzrůstala. U pokladny nás mile přivítala paní, která nás potěšila skupinovou slevou, kterou jsme obdrželi a pak už jsme se vydali na prohlídku po celé budově.

V první části muzea jsme se seznámili s historií čokolády. Ukázali nám jak se pěstují základní suroviny, z níž se čokoláda vyrábí, její dovoz do Evropy a následné zpracování do formy pralinek, bonbónů, figurek a dalších různých tvarů.

Asi nejhodnotnější expozicí v muzeu byl čokoládový zámek, který byl použit v reklamě na čokoládu Orion. Jistě ho všichni známe z televizní obrazovky, ale vidět ho naživo bylo opravdu unikátní.

Druhá část muzea nás přenesla do světa plného marcipánu. Viděli jsme, nejen jak se marcipán zpracovává, ale i různé marcipánové modely pohádek a pohádkových bytostí. K vidění zde byly také marcipánové šatičky pro panenky či modely měst.

Svou návštěvu muzea jsme zakončili v čokolatérii nákupem originálních čokoládových specialit vyrobených v muzeu. A oknem jsme pozorovali cukráře, jak vytváří různé figurky, dorty a ostatní dobroty. V tento moment jsme zjistili, že sladkému se zkrátka nedá odolat.

Mně jakožto milovníku čokolády se tato naše malá exkurze velmi líbila, a proto bych tento typ na výlet na čokoládové muzeum doporučila i vám.

Ceník – vstupné i jaká je otevírací doba zjistíte na stránkách Čokoláda Tábor.

Web: www.cokomuzeum.cz

Mapa

Ubytování v Táboře

Kam dál v okolí:

Napsat komentář