Muzeum čokolády Choco Story Praha


V Praze jsou 2 muzea čokolády. My byli v tom, které je v Celetné ulici v centru a jmenuje je Choco-Story.

Pokud řešíte, jak se do čokoládového muzea dostat, odpověď je jednoduchá. Kdo přijede autem, zaparkuje v Paladiu, což je obchodní centrum a odtud to je cca 500 m pěšky. Kdo by chtěl přijet vlakem, pak stačí také dojít pěšky, v centru Prahy jsou veškeré památky a zajímavosti snadno dostupné. Pokud chcete přecejen jezdit mhd – metrem, tramvají nebo autobusem, pak doporučuji přečíst článek o tom, jak v Praze na mhd ušetřit.

Choco Story – muzeum čokolády v Praze

Přestože čokoládové muzeum Choco Story je vedle Staroměstského náměstí v ulici Celetná, je zde pouze obchod s všelijakými pamlsky a pokladna, kde si lze koupit vstupenky. Po zaplacení dostanete každý člen výpravy kartičky – vstupenky a pralinku a vydáte se do muzea. Je ve stejné budově jako muzeum voskových figur Grevin, kde jsme před rokem byli, takže stačí vyjít z muzea – obchodu plného čokolády a dát se doprava a po chvíli je vlevo muzeum.

Otevírací doba

  • Otevřeno je denně od 9:30 do 19:00h

Pokud jste si vstupenky nekoupili v čoko krámě, můžete je zakoupit i zde. Obsluha vám ukáže kudy k výtahu a že máte vystoupit ve 2 patře. V 1 patře je muzeum voskových figurín a pokud si koupíte lístky i tam, můžete projít pohodlně obě patra.

Celá expozice vám ukáže z čeho se čokoláda vyrábí, jak a čím se sklízí i jak se přepravuje. Nakonec si můžete i vyrobit vlastní výrobek (pralinku), je nutné ale za tyto kurzy zaplatit dalších cca 200 kč za osobu. Tyto ušetřené peníze jsme raději utratili nákupem dobrot v krámku „choco store“ na výchozím stanovišti :)

Fotogalerie

Web: www.chocotopia.cz/cs/muzeum-cokolady

Booking Praha – ubytování