Muzeum hraček na zámku v Benátkách nad Jizerou


Pokud hledáte pěkný nápad na výlet, pokud není zrovna nejhezčí počasí, ale zároveň toužíte po tom, aby si ho užily i děti, vyrazte do krásného muzea hraček na zámku v Benátkách nad Jizerou. Kromě tohoto jedinečného muzea můžete mimo jiné navštívit i místní zámek, anglický park nebo naučnou stezku, během které navštívíte největší přírodní zajímavosti Benátek nad Jizerou a okolí.

Muzeum hraček Benátky nad Jizerou

V muzeu na vás čeká největší expozice historických hraček v celé České republice. Děti si zde mohou prohlédnout, s jakými hračkami se bavily děti v dobách minulých a možná narazíte i na některé hračky, které znáte ze svého dětství a budete je moci svým ratolestem ukázat. Těšit se mohou na plyšové medvídky, panenky, plechové vláčky a dřevěné modely. Specialitou tohoto muzea jsou zejména miniaturní pokojíčky pro panenky, které jsou kompletně vybaveny a pochází přibližně ze začátku 20. století.

TIP: Zámecký park Benátky nad Jizerou

Mimo to, že ve sbírce najdete velké množství českých hraček, budete překvapeni i tím, že zde mají i množství hraček ze zahraničí, zejména z Japonska. Děti tak mohou obdivovat panenky v kimonech a miniaturní japonské domečky pro panenky. Posledních několik let se muzeum pyšní také dalšími zajímavými exponáty jako pohyblivým modelem ruského kola nebo modelem železnice, na které jezdí reálný parní vláček. Zajímavostí je bezpochyby i sbírka dětských šicích strojů.

Kudy do muzea

Výprava do muzea je snadná a zvládnete ji s nejmenšími dětmi. Pokud se rozhodnete pro cestu autem, je cesta jednoduchá a všude vás navedou ukazatele. V případě, že raději zvolíte veřejnou dopravu, můžete přijet autobusem, vlak do Benátek nad Jizerou nejezdí. Nejvýznamnějším spojem je pravděpodobně autobus, který jezdí několikrát denně z Prahy – Černého Mostu. Z autobusového nádraží není pěší vzdálenost dlouhá a alespoň se tak podíváte i do centra města.

Fotogalerie

Web: www.muzeumhracek.webpark.cz

Doporučujeme: