Muzeum kostek Lega – Praha


Muzeum Lego kostek v Praze je v centru, v ulici Národní. Je to skvělý tip, kam s dětmi na výlet, když prší, je zima, nebo naopak velké vedro.

Přijeli jsme vlakem na Hlavní nádraží, cesta do muzea pěšky se dá v pohodě zvládnout za 20 minut, stačí dojít na Václavské náměstí a odtud poté z dolní části Václaváku pouze vlevo ulicí Národní, kde se toto muzeum nachází vpravo a ve sklepě.

Muzem Lego kostek Praha

Samozřejmě s malými dětmi je lepší jet MHD, ideálně metrem z Hlaváku.

TIP: Jak ušetřit za celodenní jízdné na pražské MHD.

Prodejna hraček a lego kostiček je hned u vstupu, kdo chce do muzea, ten si musí koupit vstupenku a poté sejít po schodech dolů.

Koho zajímá sleva, jak na vstupném ušetřit, doporučuji si minimálně den předem koupit lístky přes internet na webu Muzeumlega.cz a zvolit volbu vyzvednout na prodejně. Rodinné vstupné (2+2) vás vyjde levněji, než kdybyste jej zaplatili na místě.

muzeum kostek praha 02

Na e-mail vám přijde potvrzení – já kupoval večer den předem a druhý den po 10h mi přišla sms i e-mail, že „zboží“ je k vyzvednutí na prodejně. Stačilo si tuto vstupenku vytisknout a na prodejně v její zadní části u „pultíku“ ji ukázat obsluze a za to jsme dostali 4 pohlednice s motivem lego muzea, jež slouží také jako vstupenky a navíc pomocí čárového kódu na nich se dají rozpohybovat některé exponáty.

muzeum kostek praha 03

Otevírací doba

Pondělí – neděle: 10 – 20 h

Muzeum kostek Lega – moje recenze

Poté, co sejdete do „sklepa“, se můžete začít kochat exponáty, kterých je zde prý celkem 2000.

Muzeum Lego kostek Praha 10

Uvidíte všechny známé LEGO postavičky, nádherně rozpohybovaná města, jedoucí auta, vlaky, blikající hasiče a to vše jak v klasické mini velikosti, tak i postavičky velké.

Muzeum Lego kostek Praha 37

Moc se nám líbil známý krteček, který i po stisknutí tlačítka „mluvil“.

Vitrín je zde opravdu mnoho, nejen dospělí, ale hlavně děti zde od nich nebudou moci odtrhnout oči :)

Samozřejmě ve správném lego muzeu musí být i místnost na hraní, takže si zde každý může sestavit ten svůj výtvor.

Muzeum Lego kostek Praha 23

Pokračovat můžete po schodech dále opět nahoru, kde je v patře výstava Lego Star Wars, pro milovníky hvězdných válek povinnost.

Ven vyjdete v místnosti, kde jste dostali vstupenky. Je to vlastně i prodejna, kde nás zaujal asi metrový VW Beetle (Brouk), za cenu bratru 50 000 kč !!! Ale byl nádhernej.

Pokud doma máte lego stavebnici a chybí vám některé díly, zde si je můžete koupit. Platí se za 100g kostek.

Chtěl jsem toto lego muzeum vyfotit i zvenčí, ale je zde momentálně lešení, což je dobrý orientační bod, ale bez něj by to vypadalo lépe.

muzeum kostek praha 04

Závěrem bych dodal, že nejvíc z tohoto muzea asi budou nadšeni děti malé, spíše předškolního věku. Těm starším, školákům, se tady také určitě bude líbit, ale určitě je více nadchne třeba pražský Dinopark.

Muzeum Lego kostek Praha 39

My odtud dále pokračovali k Prašné bráně a poté do muzea voskových figurín, to bylo super.

Adresa, kde leží muzeum Lega. Praha – Staré město, Národní třída 31.

Muzea kostek v České republice

  • Praha
  • Kutná Hora
  • Špindlerův Mlýn
  • Liberec
  • Jeseník

Ubytování v Praze

Doporučujeme:

Napsat komentář