Muzeum Smyslů Praha


V centru Prahy najdete nejen historická místa, která jsou velmi turisty oblíbená, ale i toto zajímavé interaktivní smyslové muzeum, kde uvidíte, dalo by se napsat, věci těžko uvěřitelné.

Parkování v centru Prahy

To je velký problém, pokud nemáte elektromobil, ale jelikož zde je nedaleko OC Paladium, kde jsou podzemní garáže, a to parkoviště je opravdu velké (má více než 600 parkovacích míst), vaše auto lze nechat zde. Jak se sem dostat se podívejte na videu.

Jak se dostat do Muzea Smyslů

Pokud přijedete autem a zaparkujete v Paladiu, pak stačí vyjít hlavním vchodem, dát se doleva přes náměstí Republiky, pak doprava kolem Prašné brány ulicí Na Příkopě, poté vlevo ulicí Nekázanka a pak jen kousek doprava ulicí Jindřišská a jste v cíli.

Kdo přijede vlakem na Hlavní nádraží, ten půjde rovně ulicí Jeruzalémská a poté doleva Jindřišskou.

Muzeum smyslů Praha vstup

Otevírací doba

Otevřeno je denně po celý rok od 9 do 20h.

Vstupné – ceník

Vstupenky si můžete zakoupit jak online na webu, tak i přímo na pokladně.

  • Dospělí – 299 kč
  • Děti (5-15) – 179 kč
  • Děti do 5 let – zdarma
  • Rodinné vstupné – 699 kč

Muzeum Smyslů recenze

Hned v první místnosti vás jistě zaujme kohoutek, ze kterého teče voda a přitom je ve vzduchu. Místnost další skrývá pohled na New York, kde, když se vyfotíte shora, to vypadá, jako když jdete po provaze. Poté už je zde větší místnost, kde je fakírovo lože – postel, ze které vyjíždí hřebíky. Pěkný je také stůl, kde můžete prostrčit hlavu a vypadá to, že nemáte tělo, to je dobrý efekt. Líbila se nám i zrcadlová místnost, kde se zavřete a vidíte se asi 1000x.

Muzeum smyslů Praha

Pěkná je také konírna, tam to vypadá, když se správně postavíte, jako když stojíte na zdi. Působivý je tunel, kde je uprostřed lávka a kolem ní se otáčí „válec“, takže sice jdete rovně, ale mozek si myslí něco jiného. To nám opravdu stačilo jednou, aby se zatočila hlava na minutu.

TIP: Dům na střeše – Pobierowo Polsko

Je tu několik místností, které mají různý sklon a tak to vypadá, že i když v jednom rohu stojí dospělý člověk a ve druhém dítě, že ten dospělák je prostě menší. To se nám líbilo dost. Navíc je tu okénko, kde pokud budete třeba jen 2 osoby, si můžete postavit mobil a vyfotit se sami, to je dobrá vychytávka.

Muzeum smyslů Praha 2

V místnosti poslední, která se u východu, je obchůdek, pak také několik stavebnic či hlavolamů, kde můžete potrápit své mozkové závity a nezapomeňte se vyfotit na židli, která má jen jednu nohu a přesto se na ní dá sedět, více ve fotogalerii.

Muzeum Smyslů fotky

Adresa: Jindřišská 939/20, 110 00 Nové Město

Web: www.muzeumsmyslu.cz

Kam v Praze s dětmi

S dětmi je určitě „povinnost“ zavítat do nedalekého největšího hračkářství Hamleys, i když byste nic nekoupili, je tu pěkná klouzačka a herna v 1 patře.

Zábavná muzea Praha:

Kam dál v okolí: