Muzeum voskových figur Grévin Praha


Muzeum voskových figurín Grévin v Praze najdete v ulici Celetná a rozhodně návštěvu zde doporučuji. Nám se líbilo moc. Čtěte moji recenzi.

Vydat se do Prahy a navštívit WAX muzeum jsem měl v plánu již delší dobu. Když už jsem zde byli a celkem rychle proběhli muzeum Lega i vylezli na Prašnou bránu, času nám zbylo dost a tak jsme se vydali podívat na ty voskové figuríny. Už u vchodu nás uvítal voskový Indiana Jones i jeho živá  „kopie“ :)

Otevírací doba + vstupné

Otevřeno je celoročně kromě 25.12.

  • 9:30 – 21h

TIP: Pokud koupíte vstupenky v předstihu online na webu www.grevin-praha.com, máte slevu 10%.

Muzeum voskových figurín Grévin – Praha Celetná

Ještě, než vás obsluha pustí do výtahu, který vás doveze do 3 patra, kde prohlídka začíná, budete si muset veškeré batohy nebo tašky odložit v šatně. Já jsem si tašku s foťákem mohl nechat (není zrovna nejmenší), ale vše ostatní muselo do šatny. Zde vám dají papírové taštičky, pokud byste si do nich chtěli dát třeba mobily nebo peněženky. To jsme využili.

Vyjedete tedy do 3.patra, kde začíná prohlídka. Za zvuků z alchymistické laboratoře a také věrných kulis jdete dále, až dojdete do „restaurace“.

Ale není ledajaká, je to kulisa, jídlo a pití zde je jen pro známé osobnosti.

Skoro jako živá se na vás dívá Jolana Voldánová – bývalá moderátorka zpráv na České televizi.

Muzeum voskových figur Grévin Praha

Kousek vedlí ní stojí Karel Roden – jeden z nejlepších českých herců známých v Čr i zahraničí. Nebylo moc žen, které by se s ním nechtěly vyfotit :) Dále tu seděl Vladimír Menšík, u piva Bohumil Hrabal, kousek od něj seděl Karel Čapek a poblíž stál Vlasta Burian. Již z muzea voskových figurín v Českém Krumlově jsme znali dobrého vojáka Švejka, zde nemohl chybět.

Muzeum voskových figur Grévin Praha 8

Dalo by se říct, že ten seděl u jednoho stolu s Albertem Einsteinem :)

V další části muzea na nás koukal Louis de Funès – četník ze známé a oblíbené tv serie. Vinnetou byl téměř jako v reálu, i když jsme jej viděli jen na stříbrném plátně i jezeře :)

V chodbě na vás bude číhat Tomáš Baťa i malíř Alfons Mucha. Kolem nich dojdete do místnosti plné sportovců, kde má svoji kopii desetibojař Roman Šebrle, hokejisté Jaromír Jágr, Dominik Hašek i Wayne Gretzky, tenisté Martina Navrátilová a Ivan Lendl, je tu i Charlie Chaplin jak hraje hokej :)

Muzeum voskových figur Grévin Praha 20

A jaký by to byl sportovní „koutek“, kde by chyběl fotbalista Pavel Nedvěd a brankář Petr Čech, i se svojí rugby helmou. V dobovém sportovním oblečení zde je také největší český běžec a olympijský vítěz Emil Zátopek.

Pokud se s ním chcete vyfotit, můžete si půjčit i medaile a postavit se na stupínek, tzv. na bednu.

2.patro je věnované historii několik století zpět, takže zde je k vidění panovník Karel IV., mistr Jan Hus na hranici – doprovázen zvukem hoření, je zde i známý pražský Golem, i učitel národů Jan Amos Komenský.

Efektní je vyobrazení defenestrace v roce 1618, kdy několik pražských radních vyhodili z oken.

Dále zde na pianem sedí Wolfgang Amadeus Mozart, nedaleko od něj Marie Terezie – u ní je možné si půjčit paruku.

Muzeum voskových figur Grévin Praha 34

V divadle na vás čeká hudební skladatel Bedřich Smetana a Antonín Dvořák.

V politickém koutku má sochu z vosku Alexander Dubček, Tomáš Garrigue Masaryk, britská královna Alžběta II., Václav Havel, Angela Merkelová, Barrack Obama i současný prezident USA – Donald Trump.

Muzeum voskových figur Grévin Praha 42

V kino koutku je bývalá první dáma Dagmar Havlová, na kterou se dívá francouzský herec Gerard Depardieu, herečka Aňa Geislerová je skoro u opony, kde nedaleko od ní stojí známý režisér Miloš Forman.

V koutku plném celebrit uvidíte hvězdy hudby i filmu. Co by to bylo za muzeum voskových figur, kdyby zde chyběl zpěvák Michael Jackson – nebojte, je tu :)

Z herců zde je Tom Cruise, George Clooney, Brad Pitt, francouzský playboy Jean Paul Belmondo, hvězda akčních filmů Jackie Chan, herečky Angelina Jolie, Cameron Diaz, Merryl Streep i Marylin Monroe, hvězda Bollywoodu Shakrukh Khan, zpěvačka Katy Perry, Helena Vondráčková, zlatý slavík Karel Gott, valící se kámen Mick Jagger, legenda Elvis Presley, David Bowie a nechybí ani top modelka Tereza Maxová.

Dětem se budou líbit postavičky Pat a Mat a také Spejbl a Hurvínek.

Muzeum voskových figur Grévin Praha 12

Snažil jsem se vyfotit všechny figuríny, které zde najdete, pokud jsem v textu na někoho zapoměl, na fotce určitě bude.

Až si fotky prohlédnete, jistě mi dáte za pravdu, že ta cena není nízká, ale návštěva zde za to rozhodně stojí !!!

Mapa

Ubytování Praha

Doporučujeme:

Muzeum Smyslů recenze

Napsat komentář