Na Děčínský sněžník autem i pěšky


Rozhledna Děčínský Sněžník, stojící na nejvyšší stolové hoře v Čr pár kilometrů od severočeského města Děčín a také nedaleko skal v Tisé se určitě bude líbit každému.

Děčínský Sněžník parkoviště

Pokud přijedete autem, vedle restaurace Sněžník ve stejnojmenné obci je parkování. Parkoviště je na konci rovinky asi 2 kilometry od turistické chaty Tisá, jak je vidět ve videu.

Jak se dostat na Děčínský Sněžník

Po asfaltové cestě se dejte do kopce a po cca kilometru dojdete do zatáčky, kde je odbočka vpravo po červené turistické značce. Cesta sice kratší, ale do kopce celkem hodně kamenitá, takže doporučuji tudy jít až zpět od rozhledny dolů.

Dle mě lepší trasa i když trochu delší, je stále po asfaltové silnici, kdy se ale také cestou můžete stavit i u Drážďanské vyhlídky.

Odtud už to je na Sněžník asi kilometr.

Zhruba po 2 kilometrech (od parkoviště) dorazíte k rozhledně, zde se můžete občerstvit v místní restauraci a budete si moci dopřát výhled do Krušných hor, ale třeba i na pevnost Koenigstein kousek za německými hranicemi v Saském Švýcarsku nebo skalní most Bastei.

V zimě zde můžete využít běžecké trasy, v případě, že je dostatek sněhu.

Podívejte se na moje video

Rozhledna Sněžník

První, čeho si asi všimnete, poté, co k rozhledně dojdete, budou zavřené vstupní dveře. Ale nelekejte se, rozhledna je otevřená, jen si musíte klíč vyzvednout ve zdejším bufetu. Poté, co si odemknete a zase za sebou zamknete vchod do rozhledny, vystoupejte 153 schodů a budete „v cíli“.

Pěkný pohled je odtud na město Děčín a nedaleké Jílové, uvidíte ale také Bukovou horu, Lužické hory i České i Saské Švýcarsko.

Cestu zpět k autu zvládnete po červené, jak jsem popisoval v úvodu článku, sice trošku po kamení, ale z kopce se to dá.

Otevírací doba

Otevřeno je denně po celý rok.

Duben – červen

  • 10 – 17h (denně)

Červenec – srpen

  • 9 – 19h (denně)

Září – říjen

  • 10 – 17h (denně)

Listopad – březen

  • pondělí – pátek: zavřeno
  • sobota – neděle: 10 – 16h

Vstupné

Cena vstupného (rok 2017):

  • Dospělý – 30kč
  • Dítě – 15kč
  • Záloha za klíč – 100kč

Nedaleko odtud navštivte také Tiské stěny, což je parádní skalní město.

Fotogalerie

Mapa

Půjčovna koloběžek

Můžete si zde také půjčit koloběžku a cestou zpět se pěkně projet :) Je několik tras, kratší i delší, info zde.

Ubytování na Děčínském Sněžníku

Ubytování nabízí Guest House Pod Rozhlednou. Pension má 10 pokojů, wi-fi zdarma, je možné si sem přivézt i domácí mazlíčky, dále je zde gril, sauna, dětské hřiště i půjčovna koloběžek a jízdních kol.

Důležité odkazy: