Na Děčínský sněžník autem i pěšky


Rozhledna Děčínský Sněžník, pár kilometrů od severočeského města Děčín a také nedaleko skal v Tisé se určitě bude líbit každému.

Rozhledna Děčínský Sněžník

Abyste si výstup pořádně užili, zaparkujte auto na parkovišti vedle restaurace v obci Sněžník, kterou najdete na konci rovinky asi 2 kilometry od turistické chaty na konci obce Tisá.

Děčínský Sněžník 8

Na rozhlednu Sněžník vede asfaltová cesta do mírného kopce, kde se Vám naskytnou krásné vyhlídky jak na českou stranu tak i do Německa.

Děčínský Sněžník 4

Zhruba po 2 kilometrech dorazíte k rozhledně, zde se můžete občerstvit v místní restauraci a budete si moci dopřát výhled do Krušných hor, ale třeba i na pevnost Koenigstein kousek za německými hranicemi v Saském Švýcarsku nebo skalní most Bastei.

Děčínský Sněžník 7

V zimě zde můžete využít běžecké trasy, v případě, že je dostatek sněhu.

V okolí také můžete navštívit Tiské skály a přečíst si o tom, jaké další turistické cíle v Českém Švýcarsku si nenechat ujít.

Ubytování na Děčínském Sněžníku

Ubytování nabízí Guest House Pod Rozhlednou. Pension má 10 pokojů, wi-fi zdarma, je možné si sem přivézt i domácí mazlíčky, dále je zde gril, sauna, dětské hřiště i půjčovna koloběžek a jízdních kol.

Otevírací doba

Pondělí – Pátek 10 – 17h, sobota, neděle, svátky 9 – 17h

Důležité odkazy:

Mapa kde leží Sněžník

Předpověď počasí

Webkamera

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  

Napsat komentář