Na dovolenou do Prevezy v Řecku


Už jako malá jsem snila o dovolené u moře. Představovala jsem si velké vlny a západy slunce na pláži. Když jsem dostala nabídku slnit si svůj sen, neváhala jsem a nasedla do autobusu, který mířil na jih Evropy. Konkrétně do Řecka.

Tato země je známá nejen díky vysokým letním teplotám ale také díky bohatým dějinám a historickým památkám.

Západ slunce v kempu Acrogiali v Řecku

Preveza dovolená

Hlavním cílem naší výpravy bylo městečko Preveza a jeho okolí. Jelikož je to zároveň také rybářský a obchodní přístav, nabízí mnoho krásných míst k vidění. Městečko zdobí spousta malých kavárniček, restaurací a podniků s venkovním posezením a výhledem na kotvící jachty. Procházeli jsme se typickými úzkými uličkami a míjeli usměvavé obchodníky, kteří nám nabízeli šátky, klobouky nebo korálky.

Ulička v Preveze v Řecku

Po nasátí atmosféry města jsme se vraceli do kempu Acrogiali. Tento kemp nabízí různé varianty ubytování. Je zde plocha pro karavany, stany, ale v nabídce jsou také apartmány, které jsme si vybrali my. Jeden apartmán se skládá ze dvou pokojů pro dva, které jsou spojené průchozí kuchyňkou. V areálu je ale i nově renovované sociální zařízení a kuchyňka určená pro stanaře. Největší radost nám udělala soukromá pláž, která nám umožnila večerní posezení u kytary se zákulisím šplouchajících vln. Majitel kempu nám také nabídnul k večeři ryby od místního rybáře, kterým se nedalo odolat.

Večeře v řeckém kempu Acrogiali

Nezapomenutelné jsou ale i menší výlety, které jsme podnikali. Sedm kilometrů od Prevezy se nachází ruiny města Nicopolis, které nadchne především milovníky historie. Zhruba dvě hodiny cesty od Prevezy je k vidění jedna z nejkrásnějších pláží světa, která je oblíbená u požitkářů či fotografů. Nazývá se Porto Katziki (v překladu Kozí zátoka) a nachází se na ostrově Lefkada.
Řecko je oblíbenou turistickou destinací. Já osobně jsem si z něj přivezla krásné zážitky, radost, novou energii, inspiraci, písek všude možně a také novou touhu navštívit znovu tuto zemi a prozkoumat ji ještě více.

Preveza Řecko – ubytování v apartmánech