Na kole z Děčína do Bad Schandau

Cyklostezka z Děčína do Německa podél Labe je ta nejméně náročná a asi i s nejhezčími výhledy na Labské pískovce, proto jsem ji také musel projet, a se svým současným kolem, které už mám nějaký ten pátek, se podívat až do Bad Schandau na vlakové nádraží.


Parkování v Děčíně

Je možné sem samozřejmě přijet vlakem a dále pokračovat na kole, případně jet z Německa do Čech, já zvolil možnost z Ústí jet do Děčína autem, zde lze zaparkovat pod Tyršovým mostem zdarma.

Cyklostezka Děčín – Bad Schandau

První část trasy vede po Labském nábřeží, je zde vlaková stanice Děčín – Přípeř. Při pohledu vpravo přes Labe je vidět Vyhlídka Bohemia. Poté, co podjedete železniční most, uvidíte parkoviště Horní Žleb. U něj je poblíž stanice Děčín – Prostřední Žleb. Kdyby se náhodou stalo, že nebude volné místo v Děčíně, můžete popojet sem a auto nechat zde. Místa jsou od sebe cca 1,5km.

Dále jedeme po silnici, kde sice moc aut nejezdí, ale určitě jezděte za sebou, ne vedle sebe. Když jsem jel zpět z Německa, jeli tu 2 Němci na kolech vedle sebe a za nimi asi 5 aut, protože nešli předjet.

Výhled vpravo je Růžový hřeben, kde jsme také byli na výletě na Růžové vyhlídce.

Další ze železničních zastávek se jmenuje Děčín – Čertova Voda.

Kaňon Labe vás zavede až do zastávky Dolní Žleb, kde je poté nedaleko přívoz přes Labe, cyklisty velmi oblíbený.

Pokud jste někdy byli na vyhlídce Belveder a dívali se dolů, pak to je přesně zde.

Kdo byste jel vlakem, pak v železniční stanici Schöna je přímo česko německá hranice. Na cyklostezce ten hraniční přechod vypadá takto.

Přívoz Schona Hřensko

Cyklostezka má označení EV7. Německy se tato cyklotrasa jmenuje D-Route 10: Elberadweg.

Cyklostezka Čr Německo

Přívoz Schöna vás doveze přes vodu do Hřenska, odkud lze pokračovat na další zajímavá místa, jako je Pravčická brána, soutěsky nebo Mezní louka.

My ale jedeme dál Německem, kde NP České Švýcarsko přechází do Národního parku Saské Švýcarsko.

U vlakové stanice Schmilka-Hirschmühle je také stejnojmenný přívoz, takže i tudy vaše trasa může pokračovat.

Náš výlet ale pokračuje stále po levé straně Labe, nikde neodbočujete a jedete rovně až do cíle. Projedete obcí Krippen, vpravo za vodou poznáte výtah i termální lázně a po chvíli jízdy uvidíte další přívoz Krippen, Bornsteg, kterým dojedete lodí do Bad Schandau.

My jedeme ale až na nádraží, to je ale na té straně Labe, odkud jste z Děčína vyjeli.

Bad Schandau Německo

Podjedete most a pokračovat budete po „chodníku pro cyklisty“ na levé straně silnice až dojedete po cca 500m k nádraží Bad Schandau.

Vlakové nádraží Bad Schandau

Délka trasy je 22 km z Děčína až sem, zpět jsem to také zvládl na kole, takže necelých 45km celkem.

Jedna trasa se zvládne v pohodě za 1:20h pohodové jízdy, kdy se kocháte, protože opravdu je čeho, výhledy na ty skály v okolí Labe a pak i na ty krásně upravené německé obce nemají chybu.

Projeďte i další části Labské cyklostezky:

Napsat komentář