Na kole z Litoměřic do Roudnice po cyklostezce a zpět


Poprvé jsem vyrazil na kole z Litoměřic do Roudnice nad Labem a následně po druhé straně Labe zpět do LT. Je to opravdu krásná trasa, celou dobu po rovině, takže rozhodně skvělý tip na rodinný cyklo výlet.

Parkování v Litoměřicích u Labe

Pokud nejste z LT, ale tato Labská cyklotrasa vás zajímá, určitě je dobrá volba naložit kola na auto nebo do auta, dojet do Litoměřic a odtud poté vyrazit na ten okruh, který budu popisovat v článku. Stačí přejet Tyršův most, když pojedete od Terezína nebo Mlékojed, následně se dáte vlevo z kopce a ještě jednou vlevo, abyste podjeli železniční trať a poté můžete jet opět doleva, kde po pár metrech najdete parkoviště pod mostem. Dá se jet ještě kousek dál k tenisovým kurtům, kde je také několik parkovacích míst.

Kdyby zde bylo náhodou plno na obou místech, která popisuji, jeďte zpět kudy jste přijeli „podél kolejí“ a po chvíli dojedete k „plácku“ na začátku Pobřežní ulice, který je vlevo a často zde stojí výletní loď. Zde můžete také bezplatně nechat auto. Kdo by jel dál, dojede k litoměřickému koupališti.

Cyklostezka Litoměřice Roudnice nad Labem

Trasa vede po cyklostezce z Litoměřic ze Střeleckého ostrova, kde projedete kolem letního kina a workout hřiště. Po asi 2 km dojedete ke zdymadlu České Kopisty, je vpravo.

Zdymadlo České Kopisty

Pokračujte dále po pěkné asfaltové stezce až do Třeboutic, kde je občerstvení Wake bar a je tu také možné si půjčit loď .

Jedeme dál přes Křešice, kde musíte přejet hlavní silnici, protože tu cyklostezka končí a vede dál po chodníku s vyznačenými pruhy pro cyklisty.

Doporučujeme: Další tipy kam vyrazit nejen v České republice na kole.

Po chvíli opět přejedete silnici a pojedete dál do Nučnic, kde je nutné chvíli jet po silnici kolem zdejšího motorestu a před obcí Okna odbočit doprava u cedule Cyklotrasa č 2.

Dále nás trasa povede přes Lounky, Chodouny a Černěves, vesměs po vedlejší silnici mezi poli. Ve Vědomicích se napojíte na silnici vedoucí k mostu přes Labe a jste v polovině cesty v Roudnici nad Labem.

Most v Roudnici nad Labem

Most v Roudnici nad Labem 2

Zajímavosti v Roudnici:

Na kole z Roudnice do Litoměřic – cyklotrasa 2A

Cyklotrasa 2A

Asi nejlepší trasa je ulicí Arnoštova, která vede vpravo z kopce dolů vedle mostu, po kterém jste přijeli, pak se na křižovatce dáte vlevo, pojedete na konec ulice Havlíčkova, zde doprava a hned doleva a jste na cyklostezce, po které pojedete stále rovně.

Vlevo je železniční trať a vpravo řeka Labe.

Cyklostezka z Roudnice 2

Při pohledu zpět na Roudnici je vidět v dáli zdejší zámek.

Cyklostezka z Roudnice

Cyklostezka Roudnice Litoměřice

V obci Židovice je možné odbočit vlevo z trasy a vyjet na kopec podívat se na rozhlednu Na Horách a pak pokračovat zpět stejnou trasou na stezku.

Přes obec Židovice a Hrobce, kde se můžete občerstvit ve stánku u řeky, jeďte do Libotenic, zde je pěkné přístaviště, pokud si chcete dát pauzu. Poté dále přes Nučničky, kde je další možné občerstvení na trase – Hospoda u přívozu, Počaply, České Kopisty a Terezín kolem Malé pevnosti až na konec města, kde je vpravo golfové hřiště, mezi kterým se dá krásně projet a dojedete až na začátek Litoměřic a kolem zdejšího obchodního centra U soutoku přes Tyršův most dále do cíle. Na konci mostu doleva, nebo jeďte po hlavní doprava a u cyklověže podjezdem a jste u tenis. kurtů, které popisuji v úvodu článku.

Celková délka trasy je cca 40km a ujedete ji pohodovým tempem za 2,5 – 3h.

Labská cyklostezka zkušenosti + doporučení:

I když už jsem projel Labskou cyklostezku z Litoměřic do Ústí a pak taky z Ústí do Děčína, z mojí zkušenosti si dovolím tvrdit, že nejvíce se vám bude líbit trasa z Litoměřic do Třeboutic. Je tedy i možnost jet tento výlet obráceně a tuto část si nechat na konec.

Související články: