Na kole z Podhradí Anniným údolím k zámku Hradec n.Moravicí


Často přemýšlíte, kam vyrazit na kole a máte rádi přírodu? Potom je cesta z Podhradí Anniným údolím až na zámek Hradec nad Moravicí ten pravý tip.

Vyrážíme na výlet

Ještě, než naskočíte do sedla, tak můžete krásnou krátkou procházkou lesem dojít k zřícenině hradu Vikštejn, který je od parkoviště vzdálený půl kilometru. Můžete jej celý prozkoumat najdete tam také vyhlídku a malé, ale i velké děti se mohou vyřádit na houpačce zavěšené na stromě.

Zpět ale k cyklotrase. Vydáte se po cestě Anniným údolím podél řeky Moravice, kterou budete celou dobu kopírovat. Připravte se na hodně kopcovitou trasu. Po celou dobu se střídá stoupání se sjezdem. Ale stojí to za to. Téměř celou cestu si můžete užívat krásy tamní přírody.

Pro cestu je vhodné horské nebo trekové kolo. Polovina ze sedmnácti kilometrů sice vede po asfaltové cestě, ale zbytek je terénem.

Na cestu je dobré se vydat s navigací, protože není přesně značená. Po pár kilometrech vjedete do lesa a naskytne se několik příležitostí na zastávku. Míjet totiž budete například pěkný splav řeky nebo bývalý Rozsochacký mlýn.

Zajímavým úkazem je Weisshuhnův kanál, který sloužil jako papírenský splav. Na ten narazíte po deseti kilometrech a naskytne se vám mnoho úhlů pohledu, jak jej uvidíte. Potom ale musíte vyjet na hlavní cestu a užijete si dlouhý sjezd do obce Žimrovice (ten si ale potom budete muset hned ze startu i vyjet a s plným žaludkem, to úplně nedoporučuji).

Potom už dorazíte pod zámek na velkou louku, odkud se vám na něj rozkryje krásný výhled zespodu. Potom už vás čeká jen krátký kopeček a objevíte se před branami zámku.

Cesta zpět povede stejnou trasou, protože jinak byste se museli vydat po hlavní silnici plné aut. Trasa celkově je docela náročná a není úplně ideální pro malé děti nebo úplné začátečníky. Některé úseky jsou náročnější na techniku.

Tip: Na trase není mnoho možností, kde se občerstvit. Po prohlídce zahrady zámku doporučuji restauraci hotelu Sonáta, kde jsme si pochutnali.

Fotogalerie

Kam v okolí:

Související:

Na kole z Prahy do Vídně: Jak nás to napadlo a co si připravit

Napsat komentář