Na kole z Roudnice do Mělníka

Hlavně pro obyvatele města Roudnice n.L. a Mělník je ideální cyklostezka mezi nimi vedoucí. Projel jsem ji pro vás také a zde je můj report z výletu.


Video

Kde zaparkovat v Roudnici

Jelikož to mám do Roudnice 50km, naložil jsem kolo do auta a vyrazil. V Roudnici je možné parkování zdarma v ulici Poděbradova u železničního nádraží, pod Špindlerovým mostem. Jinak zde v okolí náměstí moc míst zdarma ke stání není, ale nejsou to závratné částky, kdyby nebylo zbytí :)

Cyklostezka Roudnice nad Labem Mělník

Jeďte k vlakovému nádraží, po hlavní pokračujte mírně z kopce do zatáčky a zde můžete projet tunelem pod kolejemi a jste na cyklostezce.

Roudnice nad Labem cyklostezka

Po pár km dojedete do Dobříně, ulicemi V zátiší, Horova a K přívozu se dostanete opět na stezku. Dále v obci Záluží odbočíte vpravo a pojedete rovně kolem rodinných domů, přes železniční přejezd po asfaltu až do lesa, kde začne celkem konečně stezka pro horská kola. Asi se to dá si na silničním, ale pár úseků zde je celkem „náročných“. Pojedete kolem Labe arény v Račicích, kde se jezdí na veslicích a je to tréninkové centrum. Je zde i okruh pro cyklisty, ale zároveň tam je zákaz vjezdu, tak jsem tam nejel. Slouží i jako inline dráha.

Račice projedete rovně, až budete zase u Labe na cyklostezce, dáte se doprava a pak stále rovně. Projedete skrz Hněvice, Horní Počaply, zde je vpravo elektrárna, nic moc tento úsek trasy. Dále pokračujte přes Křivenice a Dolní Beřkovice, zde je zdymadlo, tak si můžete dát pauzu a kochat se. Poté pojedete stále směrem k Mělníku, který už po pár km uvidíte vlevo za vodou.

Cyklostezka Roudnice nad Labem Mělník

Nový most podjedete a pokračujte dále rovně k mostu Josefa Straky, na který z pravé strany po silnici najedete, přejedete jej a pak pokračujte doprava do kopce pár metrů ulicí K mostu. U zákazu se dejte doleva, je to taková cesta hlavně pro chodce a cyklisty. Dojdete na malé náměstíčko a dejte se ostře doleva ulicí Vinohrady Karla IV. Až dojedete ke zdejšímu zámku. Výhled je odtud luxusní nejen od laviček, ale i z vyhlídkové věže kostela, kde jsme také byli před pár lety.

Výhled na Labe u Mělníka

Je to sem z Roudnice přesně 30km, já zde posvačil, něco nafotil a natočil na Youtube a vyrazil cestou zpět – cyklostezka Mělník Roudnice. Je to po rovině, takže se celý výlet 60km dá zvládnout za necelé 4h i s několika přestávkami. I bez elektrokola :)

Související články:

Napsat komentář