Na kole z Ústí n. L. do Děčína po Labské cyklostezce

Vyrazit na cyklovýlet z UL do Děčína může celá rodina, neboť téměř celá trasa vede po cyklostezce a dalo by se říct i po rovině, takže těch 25 km ujedou i děti. Někdo to ale zvládne i na koloběžce nebo inline bruslích.


Moje video kudy jet na kole z Ústí nad Labem do Děčína

Labská cyklostezka Ústí n.L. – Děčín

Začátek této cyklotrasy je na Střekově u nového mostu přes Labe. Pokud to zde neznáte, pak stačí vědět, že po celou dobu výletu budete mít řeku po levé straně. První část trasy vede kolem čerpací stanice a dále asi kilometr po silnici, kde je vyznačený pruh pro cyklisty. To je jediné místo, kde pojedete po silnici, pak už je jen pěkná asfaltová cyklostezka.

Labská cyklostezka do Děčína
Labská cyklostezka do Děčína

Sledujte odbočku vlevo na kraji obce Svádov – zde budete kolem fotbalového hřiště pokračovat dále. Tady je to je hodně oblíbené místo na inline bruslení, tak se držte vpravo.

Cyklostezka ve Svádově
Cyklostezka ve Svádově

Než se připravíte po cca 3km jízdy po rovině na výjezd do slušného kopce (jediného na trase), můžete navštívit pěkně opravený řopík (bunkr z druhé světové války), kde je vedle i malé občerstvení.

A jedeme dál obcí Valtířov, vše je dobře značeno. Děti určitě nadchnete, když je necháte protáhnout na zdejším multifunkčním hřišti. To stojí i za samostatnou návštěvu. Odtud dále stále rovně a před železničním přejezdem doleva. Dojedete do Velkého Března, kde je jak pivovar, tak i zámek.

Kolem domova důchodců pokračujte k Labi, kde je přívoz, na kterém jsme se také projeli nedávno a za pár korun to je dobrá atrakce, kterou ale využijete asi pouze v případě, pokud pojedete do Povrlů na druhé straně řeky.

My pokračujeme dále Labskou stezkou, kde na vás čeká několik odpočívadel i menších občerstvení, třeba na nanuka. Tím dítě uplatíte vždy, pokud už bude tvrdit, že nemůže :)

V obci Přední Lhota se vpravo nad vámi tyčí vrchol Vrabinec – zde jsem samozřejmě byl také, ale pěšky, ne na kole a i výhled odtud je nezapomenutelný, takže doporučuju, asi ale bez kola, ten krpál je velký i když člověk jde pěšky.

Dál už jedete pouze „rovně“ směr město Děčín, toto je podle mě ten nejméně záživný úsek trasy. Ale za chvíli jste tam a v cíli se můžete v restauraci Kocanda odměnit dobrým obědem. Tady mnozí své cyklovýlety končí a následně lze zpátky pokračovat vlakem z nádraží Děčín-východ.

Jestli vám ale zbyde dost času, pak určitě nevynechejte zdejší zámek, který určitě stojí za návštěvu.

Město Děčín a zámek
Město Děčín a zámek

A vždy se nám líbila i zoologická na kopci a také expozice Rajské ostrovy, která je součástí zoo Děčín, ale najdete ji ve městě.

Související: