Na oběd do Otvovic


Na výroční den svatby jsme si vyjeli na oběd za Kralupy n.Vlt. do obce Otvovice, jedeme údolím Zákolanského potoka směrem na Zákolany a Kladno, u obecního úřadu odbočíme vlevo a kolem kulturního domu vjíždíme na parkoviště.

V Českém rozhlasu na „Dvojce“ zpěvačka Lucie Bílá lákala posluchače k návštěvě kulturního domu v Otvovicích, který za své peníze koupila pro obec a vytvořila tím pracovní místa a jistotu, že z něj nějaký spekulant neudělá ubytovnu. Skrývá se pod názvem Společenský dům „Formanka“ Otvovice 1 a leží uprostřed obce vedle hlavní silnice.

Formanka - společenský dům - Otvovice

Kulturní dům - Otvovice

Otevřeno má každý den od 11 hod. do 23 hod., polední menu nabízejí i o víkendu. Volíme „čínu“ s různými přílohami, zapíjíme točenou malinovkou a prohlížíme si interiér vyzdobený obrazem majitelky i Společenského domu.

Čína s rýží - Otvovice

Lucie Bílá - Otvovice

Při placení se ptám ochotné servírky, kde bydlí majitelka, vycházíme na velkou zahrádku a ukazuje nám nedaleký dům ve stráni, místní rodačka zde bydlí se synem, v obci bydlí ve svém domě i tatínek – Josef Zaňák.

Dům Lucie Bílé - Otvovice

Náš další program je jasný, vyfotit Společenský dům ze všech stran, nejhezčí je od zahrádky, potom vystoupat do kopce a trochu se projít po okolí.

Stoupání začíná u kaple sv. Prokopa a je docela prudké, v zimě je to cesta pro čtyřkolku, lesem dojdeme nad dva domy, výhled do okolí není a tak se vracíme.

Kaple Sv.Prokopa - Otvovice

V parčíku je památník k 750 výročí obce z roku 1978 a památník bojovníkům za svobodu, nápis na tom prvním je špatně čitelný. Z parčíku pozorujeme okolí, trávíme oběd a odpočíváme po krátké a příjemné procházce, děti se vrací z místní školy, do Formanky se troucí další zákazníci a my odjíždíme domů.

Kam na výlet v okolí:

Napsat komentář