Na otočku do Berlína. Jednodenní výlet do Německa


Berlín – hlavní město Německa a jedno z nejvýznamnějších evropských center. Ačkoliv je zde plno památek a překrásných míst, turisté často Berlín přehlížejí a míří spíše do jiných metropolí jako je Londýn, Amsterdam, Praha, Vídeň, Barcelona, Paříž či Milán. Berlín má však svou vlastní atmosféru a rozhodně stojí za návštěvu.

Jednodenní výlet do Berlína

Do Berlína se snadno dostanete z Prahy autobusem či vlakem – např. Deutsche Bahn, Flixbus, Regiojet či Hellö bus. Cena zpátečních jízdenek se pohybuje do tisícovky, se štěstím seženete i za 500. Do Berlína se z Prahy lze dostat i letecky, ovšem cenově i časově vyjde pozemní doprava mnohem výhodněji. Na Berlín vám bude bohatě stačit jeden den, bez problému projdete většinu památek.

TIP: U Berlína najdete i oblíbený aquapark Tropical Island.

Z odlehlehlejšího autobusového nádraží Südkreuz se bez problému dostanete do centra městskou veřejnou dopravou. Berlin Hauptbahnhof (hlavní nádraží) se nachází přibližně 1 km od centra – buď můžete využít městskou dopravu či se pěšky projít kolem řeky Sprévy.

Město Berlin Německo

Město Berlín a památky

Centrum Berlína není moc veliké, tudíž si můžete všechny památky Berlína v klidu užít.

Rozhodně se zavítejte k Brandenburger Tor (Braniborská brána), Reichstagsgebäude (Budova Říšského sněmu) a navštivte park Tiergarten, rozkládající se v samém srdci Berlína.

brandenburger tor berlin

V blízkosti těchto míst se nachází také Židovský památník věnovaný obětem Holocaustu, který bezesporu stojí za vidění.

Židovský památník obětem holocaustu - Berlin Německo

Neopomeňte ani návštěvu kostela Berliner Dom a projděte se kolem Berlínské zdi, připomínající drastické rozdělené Berlína na východní a západní blok.

Berlínská zeď

Milovníci moderní architektury mohou zavítat na Potsdamer platz a obdivovat zdejší mrakodrapy. Toto místo je centrum zábavy, umění a nákupů.

Potsdamer platz Berlin

Co také rozhodně stojí za vidění je náměstí Alexanderplatz, jedno z nejrušnějších míst Berlína.

Alexanderplatz Berlin

Nedaleko Alexanderplatz stojí Fernsehturm, neboli televizní věž, což je nejvyšší stavba v Berlíně.

Televizní věž Berlín Německo

Z jejího vrcholu budete mít Berlín jako na dlani.

Fernsehturm Berlin

Také se zde nachází mnoho obchodních domů, kam se můžete vydat na nákupy a zakončit tak namáhavý den – například do českými turisty oblíbeného Primarku.

TIP: Pokud nechcete jet až do Berlína, můžete navštívit město Drážďany. Z Prahy tam dojedete jen za 2 hodiny.

V případě, že se v Berlíně budete zdržovat více dnů, tak můžete navštívit také nedaleký zámeček Potsdam (nám známý spíše jako Postupim), kde se konala poválečná konference v roce 1945.

Potsdam zámeček Německo

Berlín je město, které na vás dýchne svou jedinečnou atmosférou a do kterého se určitě budete chtít ještě někdy vrátit. Až se vám naskytne příležitost třeba v podobě volného víkendu, zkuste zvážit například výlet do tohoto úžasného města.

Ubytování v Berlíně (booking)

Napsat komentář