Riga je největší město ze všech tří pobaltských států, žije zde okolo 700 000 obyvatel. Centrum města ale není příliš velké, tím pádem stihnete všechny důležité památky i za jeden den. Přesto, já sama jsem zde zůstala přes víkend, protože je zde mnoho muzeí a také můžete navštívit hrady v okolí Rigy.

Dům Černohlavců

Jedna z nejvýznamnějších budov Rigy, která se stala jejím symbolem. Pochází ze 14. století a byla postavena pro svobodné německé kupce.

Dům Černohlavců - Riga Lotyšsko

Pomník svobody

Památník, který je věnován vojákům, kteří zemřeli během Lotyšské války o nezávislost v letech 1918-1920.

Pomník svobody - Riga Lotyšsko

Lotyšské národní muzeum umění

Jedna z nejlepších galerií, kterou jsem navštívila, najdete zde velice rozsáhlou sbírku umění. Na fotkách můžete vidět, že v muzeu jsou vystavené obrazy od klasického umění, přes různé fotografie až po moderní umění.

Lotyšské národní muzeum umění - Riga

Navštivte také: Město Liepaja – třetí nejvetší v Lotyšsku.

Lotyšské národní muzeum umění - Riga 2 Lotyšské národní muzeum umění - Riga 3

Tři bratři

Další symbol Rigy, tři historické domy v centru města.

Tři bratři - historické domy - Riga Lotyšsko

Lotyšská akademie věd

Sovětský mrakodrap, který byl postaven po druhé světové válce. Architektura tohoto mrakodrapu schválně připomíná sovětské mrakodrapy v Moskvě.

Mrakodrap lotyšská akademie věd - Riga

Chrám Christova narození

Nejkrásnější katedrála Rigy.

Katedrála Chrám Christova narození - Riga

Sigulda

Pokud jste v Rize déle, doporučuji výlet do Siguldy, kde se v okolí nachází tři hrady a národní park. Můžete jet autobusem nebo vlakem. Cesta z Rigy trvá přibližně jednu hodinu a lístek na autobus je opravdu levný. Ze Siguldy jede autobus do Turaidy. Do Turaidy to je asi 5 kilometrů, takže se to dá zvládnout i pěšky. V Turaidě je první hrad, v Siguldě poté nový a středověký hrad.

Sigulda Lotyšsko

V národním parku Gauja poté můžete navštívit jeskyni Gutmanis – nejhlubší a největší jeskyni v Pobaltí.

Jeskyne Gutmanis Lotyšsko 

Další místa

Z muzeí mě nejvíce zaujalo muzeum iluzí, které také doporučuji navštívit. Dále další historické budovy jako Rižský zámek, budova opery nebo Kočičí dům.

Muzeum iluzí - Riga Lotyšsko

Nakupování

Dle mého názoru, nejlepší nákupní možnost je v centru města, v obchodním domě Origo. Centrální trh je také velice populární. Nejlepší supermarkety jsou Rimi nebo Maxima a pokud hledáte levnou restauraci doporučuji Čili Pizza, kde mají mnohem více, než pizzu, za přijatelné ceny.

Muzea

V Rize je spousta muzeí! Napočítala jsem jich dokonce 26. Určitě stojí za to Muzeum iluzí a Národní muzeum umění, kde jsem sama byla, ale myslím, že stojí za zmínku, že zde najdete i muzeum porcelánu, sluníček nebo dokonce i klobouků.

Ubytování Riga

Ubytování v Rize

Sdílejte článek s přáteli
  •  
  •  
  •