Na výlet do Beskyd, na Vysočinu i do Orlických hor

Kam se vydat na výlet v České republice poradí těchto několik tipů. Samozřejmě pokud by vám to nestačilo, stačí se více začíst do tohoto webu, z více než 1000 již publikovaných článků si snad vybere každý.


Beskydy

Beskydy - kam na výlet

Radhošť

Měří 1129 metrů a je nejznámější hora Beskyd. Určitě doporučuji se tam vydat. Cestou z Rožnova půjdete přes krásné Pustevny které jsou oblíbeným sídlem turistů, na samotném vrcholu pak najdete symbol Moravskoslezského kraje – sochu Radegasta. Pokud si popojdete ještě dál, narazíte na kapli svatého Cyrila a Metoděje, sousoší obou věrozvěstů, a televizní vysílač.

Rožnov p. Radhoštěm

V samotném městě Rožnově jsme byli ubytováni, a co tam najdete? My jsme navštívili tzv. Valašské muzeum v přírodě. Tento skanzen přibližuje staré městečko a život v něm, celé muzeum je v krásném prostředí, které doporučuji navštívit. V Rožnově je také krytý bazén, který za mě nebyl nic moc ale také se dá navštívit, dále je pěkná i procházka městem a centrem.

Lysá hora

Se svoji výškou 1323 metrů je nejvyšší horou Beskyd. Cesta na ní je krkolomná a dlouhá ale výhled určitě stojí za to. Na vrcholu je malá restaurace a vysílač. Výlet sem zaručeně zabere velkou část dne. Autem na Lysou horu není možné vyjet, autobusem ale ano.

Vysočina

Žďár n. Sázavou

Výborné místo na kratší dovolenou. Přímo nad Žďárem se tyčí Zelená hora z jejíž vrcholu je úžasný výhled na celé Žďársko.  Na vrcholu Zelené hory disponuje poutní kostel J. Nepomuckého. Co mohu ve Žďáře dále doporučit je rekreační areál u Pilské nádrže – Pilák. Je zde hřiště na discgolf, minigolf, stolní tenis, poblíž je také in-line dráha na kolečkové brusle a cyklostezka. Návštěvníci si mohou půjčit sportovní náčiní na jakýkoli sport v areálu, loďku nebo šlapadlo, koloběžku nebo kolo. Funguje zde občerstvení, toalety, sprchy i šatny.

Krásné jsou také mohutné plastické sochy sochaře Michala Olšáka, na které můžete narazit v lesích i obcích při svých toulkách po Žďársku.

Jihlava

Jihlava, jakožto krajské město Vysočiny nabízí širokou škálu zábavy. Já doporučuji nově rozšířené ZOO, či Jihlavský aquapark.

Telč

Menší město Telč je součástí památky UNESCO a to díky svému krásnému historickému náměstí. Na náměstí můžete navštívit „Telčský dům“ či věž. Do Telče se lehce dostanete vlakem z Jihlavy i ze Žďáru, místní železnice je zde propojená. Poblíž Telče se tyčí vysílač a vrchol Javořice, přesto, že je kopec zarostlý a není z něj nic vidět, procházka je tam příjemná.

Orlické hory

Těchonín

Dělostřelecká tvrz Těchonín tzv. Bouda, je jednou z pěti stavebně dokončených tvrzí v ČR budovaných v rámci Československého opevnění proti Německu. Nachází se v nejjižnější části Orlických hor. Nyní je přístupná veřejnosti jako muzeum.

Velká Dešná

Nejvyšší vrchol Orlických hor Velká Deštná leží v nadmořské výšce 1115 metrů. Vrchol se nachází asi 3 kilometry od Deštné, disponuje tzv. Štefanovou vyhlídkou ze které můžete dohlédnout až k Hradci Králové.

Související: Villa Nova Uhřínov je skanzen a archeologické muzeum v přírodě

TIP: Ubytování v ČR

Napsat komentář