Narbonne ve Francii je město plné památek a historie


Narbonne je město v jižní Francii, které vás uchvátí svou atmosférou a romantikou. Je součástí Francouzské riviéry a oblíbeným turistickým cílem.  

Narbonne Francie

Narbonne Francie

Město Narbonne leží na pobřeží Středozemního moře a je protkáno historií. Křivolakým uličkám nízkých domků vévodí gotická konkatedrála svatých Justa a Pastora, jejíž základy pochází až ze 13. století.

Narbonne Katedrála

K vidění je zde také Klášter Fontfroide nebo Arcibiskupský palác z 13. století, který je postaven v románském slohu.

Narbonne náměstí

Můžete si udělat procházku po Pont de Merchands, mostě, který se klene přes vodní kanál lemovaný obchody. Z přírodních krás můžete v Narbonne spatřit Narbonnaise en Mediterranée Natural Regional Park, který je vhodný ke sportovním a odpočinkovým aktivitám. Massif de la Clape je vápencový útvar s jezerem lemovaným duby a borovicemi. K letním aktivitám vybízejí rovněž pláže, které leží poblíž města na pobřeží.

Chateau Pech Redon je vinice rozkládající se pod skalnatým vrcholkem, s restaurací a ochutnávkou místních vín. Můžete si zde posedět a načerpat energii. Romantické vinice se rozkládají do daleka v nádherné krajině. Chateau de Saint – Martin de Toques je hrad v obci Bizanet. Pochází z 12. století a je to historická památka.

Okolí města

Okolí města je neméně zajímavé. Poblíž Narbonne dál do vnitrozemí se nachází známý hradní komplex Carcassonne, který je svou rozlohou největší v Evropě.

Blízké město Beziérs je známé svými romantickým hradem navazujícími na středověký most vedoucí přes řeku a krásnými měšťanskými domy.

Perpignan je dalším historickým místem v okolí Narbonne. Je to velmi zajímavé univerzitní město. Jižní Francie dýchá historií a je zde vždy, co vidět. Krásné pláže a blízká přírodní rezervace Parc Naturel régional du Haut-Languedoc, nabízí procházky skalnatou krajinou, kde voní divoká levandule.

Ubytování Narbonne

Další články z Francie:

| Rubriky Francie