Národní park Krka v Chorvatsku musíte vidět

Národní park Krka je jedním z mnoha turistických lákadel Chorvatska. Ročně ho navštíví téměř milion lidí, přesto se ale nemusíte bát, že byste se museli prodírat mezi lidmi, a to ani během letních měsíců. Recenze je zde.


Krka národní park, Chorvatsko a vodopády

Parkem protéká řeka Krka, na které se nachází kaskáda sedmi vodopádů. Pod největším z nich, který nese název Skradinski buk, je je dokonce možné koupání. I přes obrovské množství vody, které se přes něj každou sekundu valí, pod ním nejsou nijak silné proudy a voda je v letních měsících příjemně teplá.

Ubytování v okolí národního parku Krka

Poblíž vodopádu se nachází stánky s občerstvením a velká zatravněná plocha, na které je možné rozložit si deku, a strávit u něj klidně celé odpoledne.

Tento vodopád je asi největší atrakcí parku, návštěvníci ale přijíždějí také kvůli rozmanité flóře i fauně.

Je zde možné spatřit mnoho ohrožených druhů zvířat, prohlédnout si krasové jeskyně nebo zjistit, jak lidé dříve prali prádlo, díky expozicím starodávných řemesel.

V parku se nachází také ostrůvek Visovac, na kterém se střetávají kulturní a přírodní krásy Chorvatska – františkánský klášter a kostel Panny Marie je obklopen krásnou krajinou.

Nezapomeňte také navštívit Plitvická jezera v Chorvatsku a též národní park Mljet.

Další výjimečnou oblastí je Burnum, archeologické naleziště s římským vojenským táborem a amfiteátrem. V parku je tak o zábavu na celý den postaráno.

Kudy do parku Krka

Národní park Krka v Chorvatsku

Možností, jak se do národního parku dostat, abyste mohli také vidět vodopády řeky Krky, je hned několik. Pěšky z Laškovice, autobusem z Lozovacu nebo lodí ze Skradinu. Každý preferuje něco jiného, nejvytíženější je ale určitě lodní doprava. Důvod je jasný – už jen samotná plavba po řece Krka je velký zážitek. Doprava lodí i autobusem je již v ceně vstupenky, kterou není nutno zakupovat hned u vstupu, stačí až na pokladnách v samotném parku. Při nástupu do dopravních prostředků je nikdo nekontroluje.

Vstupné – Nacionalni park Krka (National park)

Vstupenka do celého parku vyjde v sezoně na 180 kun za dospělého a 110 kun za dítě, pro skupiny jsou vstupenky zvýhodněné.

Ceny

  • Červenec, srpen – 200 kn
  • Duben, květen, červen, září, říjen – 100 kn
  • Leden, únor, březen, listopad, prosinec – 50 kn

Otevírací doba

V od června do října je otevřeno od 10 do 18:30h, další měsíce zjistíte na webu parku.

Ubytování

Kde najít ubytování v okolí tohoto národního parku? Podívejte se na největší celosvětový ubytovací server Booking.

Mapa

Podívejte se, kde leží park Krka v Chorvatsku.

Web: www.np-krka.hr

Doporučujeme:

Napsat komentář