Národní park Podyjí je nejmenší i nejbohatší


Různé druhy chráněných zvířat, přenádherné rostliny a nezapomenutelné zážitky, které může nabídnout jen příroda sama. Pojďme si teď zblízka prohlédnout náš nejmenší však nejbohatšínárodní park v Česku.

Kde ho najdeme?

Národní park Podyjí se nachází na jižní Moravě. Rozléhá se kolem řeky Dyje. Ta spolu se skalami vytváří kaňonovité místa. Najdete ho na hranicích mezi Českem a Rakouskem. Blízkým městem je vínem známé Znojmo.

Proč jet zrovna sem?

V Podyjí se můžete nechat unášet atmosféru klidu a pohody. V celém parku nenajdete jeden jediný dům nebo jinou stavbu. Můžete se zaposlouchat do zpěvu ptáků a nechat na chvíli ztichnout moderní svět.

Velká část parku je zalesněná a mezi stromy najdete několik velmi starý a vzácných kusů.

Asi největší chloubou je 18 druhů volně rostoucích orchidejí. Při pohledu na ně se vám doslova zatají dech.

Také kromě orchidejí se zde můžete kochat nespočtem dalších krásných květin  V lesích, mýtinách nebo dole u řeky najdete několik druhů živočichů, kteří žijí už jen málokde. Oblíbenou podívanou je vážka červená, vydra říční a nebo orel mořský.

Národní park Podyjí
Národní park Podyjí

Kdy sem vyrazit?

Národní park Podyjí je nádherný na přelomu jara a léta. Červenec a srpen je potom perfektní pro piknik v trávě nebo se můžete zchladit Čížovském rybníku, který je hojně využíván jako přírodní koupaliště. V létě se otevírají všechny oblíbené trasy, které si můžete najít na internetu nebo vám poradí v turistickém centru. V sezóně je to otevřeno spoustu penzionu, takže můžete si výlet protáhnout i na pár dní.

Místní mají rádi národní park také na podzim. To když se celé lesy zbarví do teplých barev a příroda se začíná připravovat na zimní obrobí.

Závěrem

Pokud milujete přírodu a rádi objevujete nové místa, také byste si rádi na chvíli užili zvuky lesa a louky, určitě si nechte ujít návštěvu Podyjí!

Ubytování v okolí

Související:

Znojemský hrad – fortifikační sídlo Přemyslovců

Napsat komentář