Národní zemědělské muzeum Praha


Národní zemědělské muzeum v Praze seznamuje velmi atraktivní formou nejen se zemědělstvím, ale i se vším, co se ho týká. Ukazuje cestu, kterou lidé využívají přírodní zdroje pro svoji potřebu. Nabízí interaktivní vyžití a v některých expozicích dokonce umělecké provedení, které ohromí.

Národní zemědělské muzeum – expozice

  • Jede traktor
  • Myslivost
  • Rybářství
  • Zemědělství
  • Voda v krajině
  • Gastronomie
  • Život
  • Muzejní dvorek s domácími zvířaty

Muzeum také pořádá nejrůznější výstavy, akce a kurzy, např. vaření, grilování, pečení.

Množstvím, rozsahem a provedením expozic nabízí muzeum zábavu na celý den. Ačkoliv se nejedná o typickou atrakci pro děti, ale spíše pro dospělé, tvůrci mysleli na rodiny s dětmi na každém kroku, a tak si máte možnost vše užít i s úplně malými či živějšími dětmi.

Parkování

V bezprostřední blízkosti muzea je několik placených parkovišť, z kterých lze vybrat. S parkováním tedy není problém. Je jen třeba si dát pozor na parkoviště vyhrazená v Praze rezidentům.

Otevírací doba

  • Úterý – neděle: 9 – 17 h (celoročně)
  • Dvorek do 19 h

Recenze

Expozice Národního zemědělského muzea v Praze je skutečně moderní a zajímavá svým provedením. Také je interaktivní, což je to přesně to, co potřebujete, pokud máte malé děti – téměř na vše je možné si sahat, vyzkoušet. Nemusíte se bát – nikdo nebude Vaše děti okřikovat dříve, než to stihnete Vy sami. Naopak zaměstnanci muzea jsou na děti milí. Stres můžete tedy nechat spolehlivě doma.

Některé části expozice jsou jednoduchou grafikou a aktivitami cíleny přímo na děti. Jedná se např. o gastronomii. Jiné části prezentují známá témata uměleckou formou a tím z nich vytvářejí zcela nový zážitek, např. výstava fotografií o těžbě dřeva, kdy procházíte ve tmě klikatící se uličkou od jedné fotografie zářící z obrazovky k druhé. Mezi další atraktivní způsoby prezentace patří také vitríny s modely vesnice umístěné v podlaze.

Na děti je myšleno skutečně na každém kroku, a tak na příklad, abyste si mohli v klidu prohlédnout traktor, je hned vedle něj zaparkovaný malý pro Vaše děti.

Milá byla odborná přednáška o lese pro děti. Magicky působí recykLES vyrobený z papíru. Připomíná vosí hnízdo. Kukátky jsou vidět nejrůznější výjevy z lesa. Vstup do něj je možný jen s průvodcem, který rozdá dětem masky zvířat také vyrobené z recyklovaného papíru.

Krásný výhled poskytuje střešní zahrada, na které si lze udělat vlastní piknik (30 minut za 100 Kč).

Oslovit děti se tvůrcům opravdu povedlo, takže po celý den neuslyšíte „Kdy už půjdeme?“. Problémem je spíše těm nejmenším vysvětlit při návštěvě první expozice, že to ještě není všechno a přetáhnout je přes chodbu do další.

Krátké shrnutí na závěr:

Pokud Vás už nebaví dokola hřiště a zábavní parky pro děti a toužíte si zase užít turistické atrakce pro dospělé, na které jste jezdili, než jste si děti pořídili, Národní zemědělské muzeum Vám tu šanci dá.

Rozhodně se pobavíte, i když třeba nejezdíte traktorem, nerybaříte nebo nechováte domácí zvířata.

TIP: Navštivte také Národní technické muzeum v Praze.

Z ekonomického hlediska tato zábava vychází výjimečně dobře – celá rodina 200 Kč a už nemusíte na místě nic platit (kromě parkovného) – ve srovnání se zábavními parky či aquaparky, kde můžete jen na vstupném zaplatit až téměř desetinásobek, je to tedy rozdíl.

S malými dětmismysl muzeum navštívit i vícekrát za sebou, protože pravděpodobně nestihnete projít vše, natož si vyzkoušet všechny aktivity. S většími dětmi je to program téměř na celý den.

Muzeum sídlí vedle Letenských sadů. Kdyby se Vám nepodařilo utahat děti v muzeu, stačí přejít přes ulicí, vydat se rovně a vlevo uvidíte občerstvení s výhledem na Vltavu a hřiště s originálními hracími prvky.

Podívejte se na fotky z naší návštěvy zde.

Fotogalerie

Jaké je aktuální vstupné zjistíte na webu.

Web: www.nzm.cz

Mapa – kudy k muzeu

Muzeum se nachází v Kostelní ulici 1300/44. Z nábřeží je možné přijet k muzeu Kostelní ulicí nahoru nebo např. z ulice Milady Horákové podél výjezdu z Letenského tunelu.

Ubytování Praha – Booking