Nassfeld lyžování, informace, ubytování


Ačkoliv jsou u nás lyžařské sjezdovky a ubytování na horách na jakž takž dobré úrovni, na zahraniční horská střediska, a zejména rakouská, prostě nedosáhnou. Jedním z nejlepších  lyžařských center v Rakousku je Nassfeld, nacházející se na jihu země až u italských hranic.

Pro kvalitu tamních sjezdovek i zázemí si ho oblíbily také mnohé české celebrity, což je známkou toho, že zimní dovolená v Nassfeldu opravdu stojí za to.

Lyžování v Nassfeldu

Vzhledem k tomu, že se lyžařské středisko Nassfeld rozkládá v tzv. korutanské sněžné jámě, přicházející tlaková níže od Jadranu zajišťuje dostatek kvalitního sněhu po celou sezonu. Co se sjezdovek týče, nuda tu rozhodně nehrozí: k dispozici je jich celých 110 kilometrů, z toho je 23 sjezdovek červených a pro milovníky adrenalinu hned 3 černé tratě. V provozu je 30 lanovek a vleků, přičemž využít můžete také čtyř lanovek kabinových, kde vám během cesty dokonce nabídnou občerstvení! Raritou je nejdelší kabinová lanovka v Alpách, tzv. Millennium express, která zdolá 6 km s převýšením přes 1300 metrů za pouhopouhých sedmnáct minut!

Nassfeld Rakousko

Pokud vás během lyžování přepadne únava, není nic jednoduššího, než se někde na sjezdovce zastavit u ,,relaxační budky“ či přímo u baru – takových odpočinkových míst je na každé dlouhé sjezdovce hned několik. Novinkou v letošní sezoně jsou dvě místa s překrásným výhledem na Alpy,  kde se lze pomocí wi-fi připojit na internet a podělit se tak s přáteli o čerstvé zážitky.

Info: Nassfeld nadmořská výška je 1530 m

Další vymožeností je mobilní aplikace, za pomoci které zjistíte, kde jsou v Nassfeldu v dané chvíli nejpříhodnější podmínky k lyžování a na kterou sjezdovku právě svítí slunce.

Noční lyžování Nassfeld

Pokud se lyžování nenabažíte dostatečně v průběhu dne, můžete využít i nabídky nočního lyžování. To probíhá většinou každou sobotu od 19:00 do 21:00.

Nassfeld ubytování (booking)

V Nassfeldu jsou možnosti ubytování velké, v oblasti stojí mnoho horských hotelů a chat, některé dokonce přímo na hřebenu nebo sjezdovce. V téměř každém ubytovacím zařízení je samozřejmostí wi-fi připojení, půjčovna lyží, útulná vinárna či bar, a někdy i lyžařský instruktor.

Ceny za ubytování jsou v porovnání s českými horami zhruba stejné, ovšem s tím rozdílem, že v Nassfeldu můžete očekávat o mnoho vyšší kvalitu.

Skibus

Všem lyžařům, běžkařům a dalším návštěvníkům Nassfeldu je k dispozici skibus, který Vás dopraví od Vašeho ubytování k sjezdovkám zcela ZDARMA.

Informace i v češtině najdete na Nassfeld.at.

Související články z Rakouska: